| oOMeOo a întrebat:

Buna!
La scoala este un baiat de care-mi place (suntem amici) si nu stiu in ce mod as putea sa-i spun ca-mi place de el (vb des pe messenger), eu ma gandeam de ziua indragostitilor sa-i spun, voi ce credeti?, ma puteti sfatui?(raspunsul ce ma poate ajuta primeste funda).

Răspuns Câştigător
| MyShadow a răspuns:

Ar fii foarte romantic. Dar cum o sa-i spui? O sa-i aduci un trandafir si o sa-i spui direct? Nu. Multa bafta! Sper ca o sa-ti spuna da. Dar inainte sa-i spui ce simti pentru el, poate ar trebui sa te gandesti ce simte si el, daca ai o sansa sa fii impreuna cu el. Exista cazuri, sunt multe si pe TPU, in care, dupa ce afla ca il placi nu mai vorbeste cu tine. Ai mare grija, exista si acest risc. Cred ca inainte de asta ar trebui sa vorbesti cu un prieten de-al lui, care sa-l cunoasca bine, sa afli ce parere are despre tine. E posibil ca acest pas, in loc sa va aproprie chair sa va desparta. BAFTA!

6 răspunsuri:
| Bitzy a răspuns:

Bună! Observ că ești fată. Este cam neplăcut faptul că o fată îi spune prima "Te iubesc!" unui băiat.Mai bine lasă-l să facă el asta, iar dacă nu face asta...dă-i motive să își spună asta... Zâmbește des în prezența luiwinking
Este mai greu să îi spui unui băiat sentimentele iar el să nu simtă nimic, e mai ușor să aștepți și el să facă primul pas.

| Elena11 a răspuns:

Eu zic sa ii dai de inteles ca il placi dar fara sa ii spui si daca si lui ii place de tine o sa faca ceva. Daca nu face nimic, e mai bine sa nu insisti happy. Iti spun din proprie experienta.

| Pitiicaa a răspuns:

Buna! Eu as zice sa ii spui de ziua indragostitilor. Daca nu poti (ai emotii) ca si mie mi-a placut de un baiat si nu am putut sa-i spun si daca nu poti totusi da-i si tu o cutie de bomboane nu stiu. Deci daca nu ai curaj incearca ceva. Mult succes!

| amelutzza a răspuns:

Zii nimic nu e mai frumos decat sa aflii de la o persoana de ziua indragostitilor ca va place de el.In plus poate primesti putina din magia zilei indragostitilor sau ai putea afla ca si el te place SUCCES

| iulia980 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, doar ca baiatul de ca imi place mie nu e din oras.Ar fi frumos sa-i spui de ziua indragostitilor.Eu nu am curaj, dar asa sunt eu, mai lasa... Spune-i cu toata increderea! Nu prea ai ce pierde, iar daca nu-i place de tine nu-i nimic.Macar nu mai pierzi timpul gandindu-te la cineva care nu vrea acelasi tip de relatie ca si tine.

| oOMeOo explică (pentru iulia980):

Dar nu e din ors, face naveta