| alina2975 a întrebat:

Bună tuturor.Am o problemă și vă rog mult să nu ignorați. Mai de mult mi-a plăcut un băiat.Să vă spun sincer cam făcea mișto de mine, de aici zicea că mă place după deja putea să râdă de mine spunând cuvinte urîte.În fine, am trecut peste asta, parcă îl uitasem.Recent mi-am făcut o prietenă care tot îi place de el. Și azi efectiv prietena dată îmi spunea că băiatul respectiv i-a spus că o place și sunt și împreună. Efectiv am început să plâng și mă gândesc de ce ea și nu eu.Nu suport să văd toată asta.Ce să fac mai departe? O urăsc pe prietena mea.Mersi

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mai sunt baieti pe lumea asta de ce iti faci griji pentru un prost?

| Violleta2022 a răspuns:

Invidia nu-si are rostul aici, fiindca nu putem comanda inimii sa placa pe cine vrem noi, daca acel baiat nu a simtit nimic pentru tine.
Singura persoana pe care o poti urai este baiatul, nu prietena ta, fiindca fatuca aia nu a facut nimci rau sau de condamnat.
Iar tie ti-as recomanda sa te maturizezi si sa inveti sa accepti si realitatea, ca nu poti sa placi pe cretinul clasei fortat, dar pentru ca te place el.
Cam acelasi lucru este si cu baiatul asta, care a placut-o pe prietena ta, nu pe tine.
sa ne intelegem, fata nu a facut nimci rau si nu ti l-a furat, pentru ca el nu afost niciodata al tau si nici nu te-a placut.

Daca nu poti sa-i suporti, nu ai decat sa inchei orice prietenie cu fatuca asta si cu el si sa-ti cauti prieteni noi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce să faci mai departe, este să treci mai departe.

| Freya1 a răspuns:

Esti inca adolescenta si presupun ca si el.Inca nu s-a dezvoltat suficient mental incat sa stie cum sa se comporte cu o fata, iar tu esti in perioada in care te atrag "smecherasi".
Iti dau un sfat ce iti va fi util.De acum, nu mai baga in seama toti arfisti si axeaza-te pe băieți cuminți, silitori, ce se comporta si vorbesc frumos ca vei avea mai mult de castigat.Acum ce sa faci, ii lasi naibi pe amândoi.

| Yuoia a răspuns:

Ai mai mult de 12-13 ani?
Ca sa stiu cum sa-ti raspund.

| alina2975 explică (pentru Yuoia):

| Yuoia a răspuns (pentru alina2975):

La varsta asta baietii nu sunt seriosi. Nici baietii, nici fetele nu stiu ce e dragostea. Primeaza atractia fizica. Lasa-i pe cei doi in pace. Tu iti vei gasi omul potrivit. Chiar nu ai un pic de mandrie? Capul sus!

| alexalx1234 a răspuns:

Ce se intampla cu voi fetelor de va indragostiti de astfel de jeguri? Nu va mai inteleg. Dupa va plangeti pe aici cum ca toti suntem la fel. Cauta alt tip ca ala e un gunoi. Va face misto si de acea fata.