| Al_Ella_1986_HVKt a întrebat:

Buna! Ma intalnesc cu un baiat de cateva saptamani dar suntem prieteni. El a avut de suferit la ultima relatie si nu mai vrea relatii, mie insa imi place de el. Cum ma pot apropia mai mult de el, cum sa-i dau de inteles ca il plac si ca nu sunt ca fosta iubita? Dau fundita!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cu mult te tact și răbdare.

| sammie a răspuns:

Dacă nu vrea relații nu mai insista. Așteaptă să-ți spună el că vrea relație. ( Dacă vrei relație ) însă puteți să fiți cei mai buni prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt ca iubitul tau, nu prea mai imi arde de relatii. Cand esti tradat, inselat, manipulat, traiesti cu impresia ca toate femeioe sunt la fel. Desi in mod constient sunt sigur ca exista si femei de treaba. Doar ca ti-am spus, am avut vreo 3 relatii pe termen lung, si toate sau incheiat la fel. Eu ranit, si ele fericite. Si relatii lungi frate, ani de zile cu planuri de viitor. Si cred ca iubitul tau ca si mine a intrat in starea asta de auto aparare si neincredere in fete/ femei. Stiu ca am mai zis asta, dar multe dintre voi sunteti perverse rau de tot. Ca nu doar eu am patit asa, si alti prieteni de ai mei au experimentat aceleasi dezamagiri. Nu stiu, parca va doriti sa fiti iubite si respectate, dar cand obtineti asta, nu ma vreti si va duceti dupa altul mai bun. Ce sfat pot sa iti dau eu ca barbat, este sa ai rabdare cu el si sa fi cat mai afectiva. Tine-l de mana, chiar daca nu te ia el primul, pupal si mai ales dincolo de relatia barbat/femeie, incearca sa fi cea mai buna prietena a lui. Cu timpul ai sa vezi ca o sa va fie din ce in ce mai bine. Bafta!

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Sa fi sinceră și loial cu el de la bun început. Să nu-l minți cu absolut nimic fi sincer și loial asta vrea orice bărbat Adevărată orice băiat Adevărată. Restul nu mai contează trecutul și altele. Dacă te judeca cu trecutul și începe cu rahaturi de genul virgina și alte tradiții bolnave este clar ca nu te iubește cu Adevărat și intenția lui și scopul și Targetul la Astfel de bolnavi este doar și doar în pat altul nu-l au și nu-l are astfel de... Minciuna dezbină lipsa loialității distruge orice căsnicie și prietenie și amici orgoliile inutile ura prostia Niciodată nu va leagă doi oamenii unul de celălalt Niciodată nu va uni doi oamenii minciuna și ne loialitatea.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Asta este Valabila și pentru noi bărbați și băieți infidelitate minciuna înșelatul trădatul mințitul nu este și nu va fi Niciodată soluția la absolut nimic. Fiți sinceri fiți loiali fiți voi cu bune și rele fiți voi înșivă în preajma și fața ori căruia și ori cine sa fie sa nu va fie frica sa fiți voi sa nu va fie frica sa fiți sinceri sa nu va fie sa fiți loiali. Sa va fie frica dacă mințiți dacă sunteți falși și trădători ne loiali atunci sa va fie frica cu Adevărată ca nimeni absolut nimeni nu are nevoie de așa oamenii în viața lor. Un om care minte și este fals și trădător este în om în stare de absolut orice mie de omul asta îmi este frica mie de asa om îmi este cu Adevărat frică căci nu pot avea încredere cu Adevărat în așa om ca știu ca ma va minți ma va trăda și poate fi în stare de absolut ori ce este mai rău de asa om îmi este teama și frica căci nu pot avea încredera Adevărată în el/ea cu Adevărat și în ochi mei nu-l pot vedea altfel și nici nu-l pot considerea altfel decât în stare de orice poate fi mai rău.

| Smmo a răspuns:

Baiatul asta nu mai vrea relatii dar se intalneste cu fete. Hm...

| Celestina003 a răspuns:

Mare atenție, ai grija să nu devi pansament! După despărțirii de astea furtunoase nici nu mă miră.