| alina54e45yu a întrebat:

Hei! Vorbesc cu un băiat de câteva săptămâni. Am ieșit cu el, totul părea sa fie super frumos. Acum câteva zile a ieșit cu fosta lui (sunt prieteni cu beneficii). El mi-a spus mie ca vrea o pauza sa se gândească ce drum sa aleagă. Menționez ca eu știu ca el ma place foarte mult. Voi ce decizie credeți ca va lua?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauta-ti altul, ca asta inca are mare dragan la fost iubita daca nu se poate abtine, sa nu se intaorca la ea.

Pauzele in dragostea adevarata NU exista, asta este de fapt "adio" pe care a omis sa ti-l spuna, dar pe care trebuie sa-l intelegi.

Daca te placea macar jumatate din cat crezi tu, nu se intorcea la o fosta iubita si nu-si lua "adio" de la tine.
Fii realista, ca asta nu se mai intoarce la tine!

| alina54e45yu explică (pentru Violleta2022):

La asta m-am gândit și eu, doar ca noi vorbim in continuare. el continua sa m-a caute și sa îmi zică ca nu poate renunța la mine

| Violleta2022 a răspuns (pentru alina54e45yu):

Se joaca cu amandoua, ca primeste cate ceva de la fiecare si nu-i decis, dar eu nu as sta cu un asemena curvar.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Deci te place foarte mult, dar a iesit cu fosta lui actuala, cu care si-o trage?
Un baiat care intrerupe un inceput de relatie pentru a se vedea cu fosta, nu ia nici o decizie. Taraie toate prostiile dupa el.
Oamenii care se vad cu "fostul/fosta", nu sunt in stare sa ia decizii.
Indiferent ce ti-ar spune, inteligenta lui nu e capabila sa mentina o relatie.

| Mosotti a răspuns:

Pai daca te place f mult cum a iesit cu fosta? Deci nu te place f mult. De aia a zis sa se gandeasca de drum sa aleaga, ca daca te placea nici nu se punea problema ce sa aleaga.
Daca ei sunt doar amici, aia e okey, nu e problema.

Daca a iesit in sens de iubita, atunci eu l-as lasa si aia e.
Deci stii fals ca te place f mult.

| Hammurabi a răspuns:

Eu pot să-ți spun doar ce decizie aș lua eu în locul tău.
I-aș da pauza pe care o vrea și i-aș spune să mă mai caute (dacă mai e cazul) după ce a reușit să-și aleagă drumul și și-a încheiat socotelile cu fosta.
Altfel, nu vei fi decât fata de care va profita ceva timp, până se va plictisi.

| Crackman a răspuns:

Bai dar ai o minte de patlagea... El are fost cu beneficiu iar tu vrei o relatie cu el? Mortii ei de societate de ce nu facem un sezon al imperecherii si umblam pe strazi si ce prindem ardem ca nu mai conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, daca a ieșit cu fosta lui iubită, eu îți spun să ieși în parc, în oraș și să îți găsești alt băiat care sa te placa și să facă orice e mai bine pentru tine, cu așa băieți nu trebuie sa ai relații, daca te iubea cu adevărat nu ieșea cu fosta, zici că nu poate renunța, mai bine fă ce ți-am spus, iarta-ma te rog că zic asta dar el e un înșelător, catăți altul, sper că te-am ajutat

| Mopmop a răspuns:

Nu stiu ce decizie va lua el insa iti recomand ceva daca imi permiti: ia tu decizia sa ii dai papucii ca e mai bine!
Maine poimane iti cere sfatul unde sa mearga cu ea in vacanta si mai apoi la ce scoala sa isi dea copilul.
Si cand te uiti atenta la ceas vezi ca au trecut 10 ani irositi aiurea.
Blocheaza-l pe toata linia si traieste-ti viata!

| dragosnaste a răspuns:

Threesome