| kandaraki a întrebat:

ma numesc Adrian si as dori un sfat, o parere.
Am 25 de ani, taur, incapatinat dar asta e. Am iesit recent, de 6 luni dintr-o relatie ce a durat aproape 3 ani, dra in cauza era mai mare ca mine cu 4 ani si ma presa mereu, incerca sa ma controleze, ceea ce a dus la certuri si despartiri.
De atunci am avut doar mici aventuri, adica doar placeri, la o vreme m-am saturat, caci cu altceva sa imi ocup mintea nu imi iesea, doar distractii cu prietenii si aventuri. Problema consta in faptul ca uneori imi apar in cap fel de fel de idei despre fosta, si nu mi se primeste sa leg o noua relatie. Ce as putea sa fac sa imi revin? Sunt satul de aventuri, vreau o relatie normala si serioasa, mersi

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Incearca sa fii serios si sa te concentrezi asupra lucrurilor importante si vei vedea ca vei reusi sa ai ceea ce iti doresti.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O relatie serioasa nu se cauta, astepti pana iti vine ceasul. Pana atunci renunta la aventuri daca nu iti plac.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Deci când bate colopotul la biserică pentru el, își pune un costum la patru ace și iese la agățat? laughing) ar fi bine să schimbi prima frază, sună ciudat.winking

| sofisis a răspuns:

E stupid sa crezi ca s-a schimbat ceva in astea 6 luni. Iti vine in cap fosta pentru ca ea e singura la care te poti raporta apropo de o relatie serioasa.
Nu te mai baga in aventuri. Sau nu le mai trata ca fiind aventuri. Cine stie, poate ca una din fetele "aventuriere" ar fi vrut ceva mai mult de la tine dar atitudinea ta nu a lasat-o sa isi exprime dorintele.Normal ca daca pe tine te vede ca o vrei doar pentru o aventura, asa raspunde si ea. Ca sa nu isi faca siesi rau.
Capisci? Deci, trateaza cu mai multa maturitate relatiile si schimba modul de abordare.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Îţi sugerez cartea "Cele cinci limbaje ale iubirii".