| DEEA_8196 a întrebat:

Buna ma numesc DEEA am21 ani lucrez ca educatoare sotu e profesor de sport el are 26 de ani an 2009 am avut nunta am vrea sa facem un bebe dar ma gandesc nu e prea devreme desi ne dorim amandoi foarte mult pana an luna septembrie 2011 sa avem bebe ce parere aveti sau ce sfat ne dati va multumim.

15 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Unde esti educatoare, la Valenii din deal?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce să fie devreme, sunteți salariați amândoi.
Sănătate și un bebeluș frumos.
Pa, pa.

| Vizitiul a răspuns:

Daca esti femeie de servici, iar invatatorul/invatatoarea te-a rugat sa supraveghezi clasa pana la intoarcerea sa, asta nu inseamna ca esti educatoare. Tot femeie de servici ramai... Ce sfat va dau? Nu mai faceti copii pentru alocatie. Tu nu stii sa scrii, cum il/o vei ajuta pe el / ea sa -si faca temele? Campioni pe sate...

| Adredemesconf a răspuns:

Mi-e mila de copiii pe care o sa-i "inveti"...

| CarmenR a răspuns:

Depinde de ceea ce va doriti amandoi. Uita-te si peste http://www.qbebe.ro/......_sarcinii! Mult succes!

| Deniisze a răspuns:

Sunteti amandoi siguri ca sunteti pregatiti de un copil?
Pentru ca un copil implica o foarte mare responsabilitate.
Daca da, nu mai sta pe ganduri si fa-l big grin
Dar iti spun eu cel mai bine...gamdeste-te inainte sa faci acest pas big grin
Deea!

| cosmina05 a răspuns:

Daca sunteti pregatiti pentru asta si relatia voastra este foarte frumoasa atunci faceti un bebelus.

| aty91 a răspuns:

Daca vi-l doriti, de ce nu... Doar ca trebuie sa fiti pregatiti pentru acest pas caci a avea un copil, nu e o joaca.

| Laura a răspuns:

Îti sugerez să înveti întâi limba română, ce fel de educatoare ești? o. O

| RUMBURAK a răspuns:

Deci copii nu se calculeaza, se fac. s-ar putea ca atunci cand a sa fiti voi pregatiti sa-l faceti sa nu vi-l mai dea Dumnezeu. daca il faci mai tarziu se va adanci criza intre generati cand va fi mare.

| AnGeL a răspuns:

Eu cred ca un copil este cel mai frumos dar dat de la domnul. Mai cred ca este si o mare responsabilitate, asta insemnand timpul acordat, si iubirea daruita in fiecare clipa a vietii sale. Daca voi credeti ca sunteti pregatiti pentru acest pea si aveti posibilitatea de a-i aferi necesarul eu cred ca ar trebui sa il faceti. Daca e sa va luati dupa sfatul meu va rog sa incercati sa ma contactati la adresa asta de mess meryem_elena1998 si sa imi spuneti cand v-a sosi micutul copilas.

| SmileIsForFree a răspuns:

Daca va iubiti, asta e tot ceea ce conteaza, iar daca voi vreti asta, nu mai stati pe ganduri!

| escroaca a răspuns:

NU cred ca o educatoare e asa de analfabetawinking [an -> in } rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porniti motoarele pina nu ruginesc.

| clauditza_8517 a răspuns:

Buna, eu am 23 de ani si o fetita de aproape 4 ani.nu aveam in calcul sa facem un copil, dar totusi sa intamplat.eu cred ca nu e nici o problema sa faceti un copil daca va intelegeti bine si va iubiti.eu niciodata nu am regretat ca am facut copilul, pentru ca ea imi lumineaza fiecare dimineata.asa ca nu vad care e problema.succes