| mirunaaa96 a întrebat:

Buna,nu cred in prostiile aste dar aseara chiar am avut un vis ciudat si aiurea. Eram acasa si cautam ceva intr-un dulap,iar dintr-un colt parca si-a facut loc o mana care a venit spre mine si m-a luat de gat,ma strangea tare si nu imi dadea drumu,era mana tatalui meu care a murit acum un an si ceva, oare inseamna ceva? E aiurea rau.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spune dicționarul de vise de pe www.elystar.ro
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fereste-te sa nu patesti ceva.da-i ceva de pomana mai ales ca a fost mosii de iarna si se da de pomana pentru morti...
O zi buna sa aihappy

| T0T a răspuns:

Probabil nu, dar probabil faci niste lucruri pe care stii ca l-ar fi dezamagit pe tatal tau, cel putin asa probabil iti spune subconstientul. Mi-am dat cu parerea.

| SkyPilot a răspuns:

Sa speram ca nu happy

| danay72 a răspuns:

Nu inseamna nimic, poate ca te-ai gandit la el si l-ai visat. Oricum imi pare rau de pierderea suferita.

| Mayar a răspuns:

Probabil ca undeva in subconstientul tau, te simti vinovata de ceva, a ifacut ceva care crezi ca l-ar supara pe tatal tau. Afla ce e si rezolva problema, astfel incat sa nu mai ai cosmaruri.

| maria14142 a răspuns:

A fost doar un vis, dupa parerea mea nu ar trebui sa insemne, adica nu este posibil asa ceva, cred doar ca te-ai gandit prea mult la el in aceasta perioada!

| DeeaDee18 a răspuns:

Buna! e probabil... dar se spune ca daca visezi ca cineva vrea sa te omoare ...inseamna ca ti-a murit moertea si daca vrea sa te atinga sa iti vorbeasca inseamna ca te cheama la moarte

| az123 a răspuns:

Salut
stai linistita nu e nimic, visurile se formeaza din abundenta gindurilor. posibil sa te fi gindit la el. dar ai grija si la ce vizionezi(filme spre ex.)

| Maya06 a răspuns:

Eu am auzit de la bunica, ca atunci cand visezi pe cineva decedat trebuie sa dai de pomana ceva.

| Zackyy a răspuns:

Daca e sa o luam stiintific. subconstientul tau te face sa visezi asta si nu e nimic... Daca o luam religios, habar n-am, da si tu de pomana...

| oblicro1234567 a răspuns:

Pai de obicei diavolul apare in visele noastre si încearcă sa ne sperie. sa nu crezi astea ca e mare păcat. continuați viață așa in continuare nu te teme nu s.a întâmplat nimic. Ps... Îmi pare rău de tatăl tau kiss