| baaau a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Deci tata a fost plecat ceva timp in America si Italia, a facut ceva bani si vara trecuta a construit la casa. Dupa parerea mea, multi bani s-au pierdut aiurea dar e problema lui, banii lui... Acum a inceput sa-i fure mamei bani din portofel...pentru ca el nu mai munceste de un an jumate. Ieri, i-a vandut bratara de aur a mamei, fara ca ea sa stie dar a uitat sa ascunsa hartia aia de la amanet si mama a aflat. Bineinteles, banii i-a cam cheltuit deja(nu ma-ntrebati cum) si el pretinde ca i-a luat mama din portofel 100 si ceva de lei. Acum mama a venit de la munca si el i-a incuiat poarta si cand sa intre in curte a luat o lopata si a lovit-o.Mama a plecat la matusa mea, sora tatei si nu stiu ce sa fac. Sa plec si eu? Ah, si in plus.e saptamana cu bacu', numai de asta nu aveam nevoie.

2 răspunsuri:
| yourgirl a răspuns:

Oohh ce situatie.sadimi pare rau pentru tine si mama ta..eu as zice sa te duci cu ea...

| heilig a răspuns:

Pleaca, sfatul meu. Ca daca nu mai e mama ta, sa ii faca ei diverse chestii, poate sa te agreseze pe tine...
Daca tatal tau face asemenea gesturi cu fuartul banilor si amanetarea bijuteriilor, mai mult ca sigur are un viciu. Poate aparatele, poate alcoolul, poate dorguri. nu se stie. dar mai mult ca sigur exista riscul sa aiba asemenea vicii!
Imi pare rau pentru tine