| anonim_4396 a întrebat:

Buna numele meu este oana am 13 ani si am doar unu 137 vreau sa fiu mai inalta ce trebuuie sa fac toata vara am inotat si degeaba nu mai stiu ce sa fac va rog dati-mi vreun sfat care sa ma ajute as face orice sa fiu mai inalta.colegi mei rad de mine si nu mai stiu ce sa fac defiecare data incep sa plang si sa-mi doresc sa mor

7 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Sa ai rabdare, pana la 18 ani o sa mai cresti.

| adelutza_9680 a răspuns:

Daca parintii tai sunt scunzi, atunci e normal ca si tu sa fii la fel.Ai rabdare, caci cresterea de abia a inceput.Pana la 18 ani vei mai creste.Nu ii mai baga in seama pe cei rai care rad de tine.Nu ai de ce. Ignora-i, caci ai tot timpul sa cresti.Bafta!

| Bloo2 a răspuns:

Hmmn... eu am 178 si tot mai vreau sa cresc. aici e vorba si de genetica. daca parintii tai sunt asa nu ii vei putea depasi cu prea multi cm big grin nu uita..."Esentele tari se pastreaza in sticlute mici"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mostenirea genetica are un rol important. Dar, mai poti :sa mananci cat poti carne, lapte, branza, oua - alimente de baza care contribuie enorm la cresterea in inaltime; da-te 10-15 min pe barele de batut covoare, zilnic daca poti. Daca te tii constant de astea, vei vedea rezultatele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai fato joaca baschet si intindete dimineata cand te trezesti

| pavel17 a răspuns:

Fa cat mai mult sport, basket daca vrei sa cresti in inaltime, fa-ti un cos si arunca cu mingea in el, ai se vezi rezultatul dupa o saptamanawinking.

| yzaangel a răspuns:

Daca asa sunt parintii tai(de statura mica) nu cred ca ii vei putea depasi cu mult.La aceasta varsta eu aveam 1 70 big grin pentru ca seman cu tatal meu. Si el este o persoana inalta. Daca ai parinti de statura inalta... daca mai ai rabdare poti creste.Cresterea nu se opreste la varsta de 13 aniwinking. Asa ca ai rabdare poate te vei mai inalta.