| PredaAndrei a întrebat:

Salut.Eu nu stiu sa inot si... defiecare data cand incerc sa inot ma suc putin la fund si ma panichez.Va rog mult dati-mi si mie un sfat ce sa fac ca sa nu ma mai panichez. Dau fundaaaaaa!

Răspuns Câştigător
| AndreYutzUU a răspuns:

Salut Andrei.Fii calm cand intri la fund, si pune mainile pe nisip(asta daca esti la mare sau la plaja)si nu uita:nu te gandi ca o sa te ineci.Am patit si eu asta, dar am facut asa si nu ma mai panichiez cand intru. Funda?

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Trebuie sa depasesti teama asta si sa te aventurezi putin cate putin la apa mai adanca, dar sa ai si pe cineva cu tinehappyDaca stai cu frica nu o sa inveti niciodatabig grinbft

| ionutk9 a răspuns:

Ia-ti un instructor si invata

| Meow15 a răspuns:

Pai de ex., vara sunt cursuri de innot. eu am fost [in orasul meu] si 2 ore pe zi, in 10 zile poti invata foarte bine sa inoti dar costa 100 lei.sau poti sa cauti pe internet[video]. si daca simti ca te duci, stai linistit pentru ca daca te agiti te scufunzi mai repede.
Fundita plizz? happy

| Robi_3511 a răspuns:

Singurul secret este sa stai relaxat, nu conteaza ca iti mai vine apa pe fata sau in gura sau in nas sau ca te duci putin la fund, daca stai relaxat nu ai cum sa te ineci, daca tot nu stii sa inoti macar invata sa faci pluta pe spate ca sa te relaxezi, intinde-te usor pe spate in apa tine-ti respiratia si stai asa pana esti la nivelul apei cu fata si gura in afara, apoi incepi usor usor sa respiri si cand picioarele incep sa se lase usor in jos (nu ai plamani cu aer in ele din pacate) dai usor din ele ca la pedale la bicicleta. pluta e cea mai relaxanta

| Retardatus9000 a răspuns:

Uite sfatul meu...incearca sa te agiti in spate si in fata sa stai calm ca si cand ai umbla pe pamanbig grin

| Diix a răspuns:

Pai eu sunt o inotatoare de performanta desi mi-a fost foarte greu sa invat sa inot pentru ca si eu ma panicam dar incearca sa te relaxezi si sa fi cat mai calm.

| Marylin a răspuns:

Cred ca singura soltie e un colac

| kamy_9063 a răspuns:

Pai...intai fi relaxat nu te gandi decat ca trebuie sa inotihappysi lasa'te usor in fata ca te tine apaoh go on iar restul vine de la sine. sper ca te-am ajutathappy