| Mandi2003 a întrebat:

Peste cateva zile implinesc 5 luni cu prietenul meu. Vreau sa-i fac un cadou ce il va impresiona! Idei penteu ceva facut handmade de mine?

Răspuns Câştigător
| SandraPparalelipipedop a răspuns:

Buna uite cateva idei.
Poti umfla un balon, pe care il vei unge cu lipici lichid cu ajutorul unei pensule, dupa care scoti dintr-o carte foiile scrise si faci trandafiri din ele.
Ai nevoie de o foarfeca sa tai bucati de marime mica ca toate sa fie la fel.
Rotesti bucata cu bucata pana obtii un trandafir si-l lipesti pe balonas.
Iti va lua mult timp pana vei face atatia trandafiri incat sa nu se mai vada balonul.
Deci trebuie sa-i lipesti unul langa celalalt.
Poti cauta pe Youtube ca sa urmezi pas cu pas.

Ai putea sa ii cumperi un ceas, camasa rosie cu patratele negre(la moda) sau un breloc fain impachetat.

Ma gandesc la un tort facut de tine cu care l-ai putea surprinde, n-ar fi rau.happy

Ceva interesant ar fi si un tablou cu o poza cu voi desenata de un om talentat. Sau chiar de tine happy
Oameni care se ocupa cu asta gasesti in piete care-l fac in mai putin de 5min.

Iar pe langa ai putea sa-i faci o programare la masaj. cu asta chiar l-ai surprinde, la fel si cu o programare la frizerie.
Ceva de genul ar fi un bilet de o suma de bani intr-un oarecare magazin de moda. Astfel si-ar alege singur ce-i doreste inima.

Iti mai dau ceva ideihappy
Ciocolata facuta acasa sau orice altceva in bucatarie. Bineinteles facut de tine.

Ii poti cumpara un rucksack de firma happy

Sau
ceva iesit din comun o perna pe care sa fie poza voastra.
Asa ceva gasesti in studioruri, gandeste-te ca dureaza maxim 4sap. pana ii gata.
Tot asa de frumos ar fi o cana cu poza cu voi doi.

Sper ca te-am ajutat.
Bafta!

3 răspunsuri:
| deyu121 a răspuns:

Cele mai geniale idei le gasesti pe pinterest.Scrie de exemplu:valentine's day diy si o sa gasesti idei geniale.
Uite un link al site-ului:https://www.google.com/......https?/url