| anonim_4396 a întrebat:

Buna,prietena mea isi va cunoaste in cateva zile viitori socrii, si nu are nici o idee ce sa le cumpere(cadou).sa nu se duca cu mana goala! dau funda

Răspuns Câştigător
| radu75 a răspuns:

Daca parintii sai sunt oameni civilizati vor aprecia orice cadou. de regula la astfel de ocazii merge de 50 de ani incoace aceleasi chestii: un buchet de flori pentru doamna si o sticla de sampanie sau un vin bun la alegere. fii sigura ca vor fi incantati si poti adauga si o cutie de bomboane frumos ambalata si gata! astept rasp sa ne zici ce a luat, mai invata si altii si neaparat care a fost reactia lor la cadourile care le va duce!

8 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Pentru doamnă recomand un buchet frumos de flori, iar pentru domn o sticlă de vin sau șampanie happy.

| TheStory a răspuns:

Niste flori si poate un vin bun.

| pisicutzamik a răspuns:

Va multumim tuturor pentru raspunsuri, ne-ati fost de mare ajutor!

| SerafimHD a răspuns:

Decizia ar trebui sa o ia cu viitorul ei sot deoarece el trebuie sa isi cunoasca parintii de o viata, sa se sfatuiasca impreuna poate chiar si cu parintii ei si sa le cumpere ceva simbolic pentru a face o impresie buna! Nu uita simbolic! Bugetul nu conteaza ci semnificatia!

| lolylolypops a răspuns:

Flori si sampanie!

| Adiinna a răspuns:

Raspunsul tauFlori? Isi poate intreba prietenul ce ii place mamei lui si in functie de asta poate alege geva. Viitorului socru o sticla de ceva, daca bea, un trabuc, daca fumeaza, si viitoarei soacre, flori sau daca ii plac thinking tablou, bibelou, vaza? Chestii de genul...

| CristinaPaula a răspuns:

Flori? Isi poate intreba prietenul ce ii place mamei lui si in functie de asta poate alege geva. Viitorului socru o sticla de ceva, daca bea, un trabuc, daca fumeaza, si viitoarei soacre, flori sau daca ii plac thinking tablou, bibelou, vaza? Chestii de genul...

| Mada12345 a răspuns:

Pai ar putea merge impreuna cu viitorul ei sot si sa-i spuna ce ii place mamei sale ar putea sa ia flori si o felicitare sau o vaza draguta