| Twister09 a întrebat:

Prietena mea m-a lasat pentru altul si a stat cu ala o lună și și-a bătut joc de ea.
Eu stau si plâng.
Si acum e deja cu altul. Si e bine mersi fericita. Si eu stau supărat si plâng că incă țin la ea.
Roata se invarte si in dragoste, voi ce credeti?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde deja si.a luat-o pe cocoasa poate si.o va lua din nou pentru ca relatiile astea nu mai rezista asa mult intre tineret

| RAY a răspuns:

Nu te grabi sa te combini cu alta, mai bine vezi de dezvoltarea ta personala,vezi de pasiunuile tale,cariera,citesti o carte, nimeni nu iti poate garanta ca vei gasi o fata sincera absolut nimeni, asta e o credinta, increderea este o credinta oarba fara dovezi, tu ai crezut deci e vina ta, asa ca nu te grabi sa crezi din nou ca vezi ca astia care spun sa cauti nu varsa vreo lacrima cu tine plangi singur ca ai fost fraier ca ai crezut, vrei sa fii din nou, cine nu invat din trecut din ce sa invete

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se învârtește, dar nu după cum plâng proștii. Caută alta, imediat, acum.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu are nici o legatura, nu exista nici o roata. S-a intamplat si gata. Cauza si efect. Daca stai suparat, stai suparat. Daca ti-ar pica un sac cu 100.000 euro, ai crede ca dupa ti se intampla ceva rau? Nu... poate ca despartirea asta e benefica pentru tine, asa a trebuit sa fie. Doar nu vrei sa stai langa cineva ca acea persoana nu?

| Freya1 a răspuns:

Tu trebuie sa nu mai plângi si treptat sa nu iti mai pese, daca vrei raul altuia nu faci decat sa te încarci pe tine negativ si sa iti faci rau singur.

| Andreeush a răspuns:

Nu te mai gândi la ea că nu merită, îți pierzi timpul.
Treci peste ce a fost, cu timpul o vei uita.

| Legion7X a răspuns:

Să nu îți pară rău.Din păcate ai înimerit o poștă.
Așa sunt ele, din ușă în ușă lasă câte ceva și pleacă. Găesește alta

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Las-o-n pace, las-o să fie fericită! Nu-i mai răspunde la mesaje! Fi și tu fericit! Găsește-ți alte activități „amice„! Hai că poți! Las-o pe „nenorocita" asta! Va găsi unu' care să se lege de ea, să nu vrea să renunțe la ea și ea va plânge și poate va suferi! Hai, capu' sus! laughing

| Mircea08 a răspuns:

E mai bine ca te-a parasit acum, oricum o facea, si era mult mai rau daca o facea dupa ce erati casatoriti si poate cu copii. O sa gasesti alta fata, una cu care sa te potrivesti. Cu cat o sa o uiti pe asta mai repede cu atat o sa gasesti mai repede alta. Daca bocesti dupa asta nu mai ai ochi pentru altele, si o sa dureze mai mult timp suprarea, timp in care o sa treaca pe langa tine ocazii pe care ar fi pacat sa le pierzi

| GirlOnline81 a răspuns:

Daca "roata se invarte si in dragoste", nu stiu. Insa stiu ceva, si anume ca e vremea sa te maturizezi. Gata cu basmele. Nu i-a pasat indeajuns de mult de tine si acum are pe altcineva.

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel323 a răspuns:

Tu o tineai de buna si altul o regula. Fata a plecat ca nu i-ai oferit ce avea nevoie.

| qwertpro a răspuns:

Salut,daca iubirea s-a terminat inseamna ca ea nici nu a fost cu adevarat.Nu stiu din ce cauza v-ati despartit, dar nu trebuie sa suferim atat de mult cand cineva pleaca din viata noastra. Oamenii mereu vin si pleaca din ea, azi unul vine, maine altul pleaca si asa e mereu.Foarte putine persoane care ne vor fi mereu alaturi, deci nu trebuie sa avem asteptari de la nimeni, trebuie sa fim mereu gata de orice.Nu e ea unica fata pe care ai intilnit-o, vei mai cunoaste alte fete si una dintre ele va tine cu adevarat la tine.Viata a pregatit pentru tine pe cineva mai special, doar ca nu cunosti inca persoana data, dar o vei cunoaste, toate la momentul potrivit. Odata ce v-ati despartit inseamna ca pur si simplu nu va potriviti si atat.Ai acumulat suficienta experienta pe care o vei folosi in urmatoarea relatie.Totul in viata e trecator, si prietenia, si iubirea, totul se termina la un moment dat, asa ca bucurate ca fost si nu suferi ca nu mai e.Nu mai trai cu trecutul, lasa amintirile acolo unde sunt si nu incerca mereu sa le retraiesti caci nu vei trece peste niciodata.Trecutul trebuie inteles nu retrait iar si iar, de altfel care ar fi rosul daca ai fost deja acolo si stii cu ce s-a terminat?