| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

Tocmai m-am certat cu prietena mea,ma rog ea s-a suparat si m-a lasat balta pentru o alta prietena de a ei,noroc in dragoste nu am, ma simt putin cam trista sad!
Ce pot sa fac sa ma simt mai bine? funda!

Răspuns Câştigător
| dianaandra1467 a răspuns:

Pãi, tu m-ai ajutat, acum te ajut și eu. Cand treci pe lânga ea, sau invers, trebuie sã stai cu altã prietenã, și s-o ignori. Va ceda la un moment dat pentru cã nu v-a mai suporta mult timp, și se va întoarce la tine. :*

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Du-te la biserica, prietenii nu ti-i faci daca stai numai in casa

| RibbellaaInk a răspuns:

Iesi cu altii prieteni...nu sta dupa curu ei si asculta niste muzica buna zambeste mereu!happy sper ca te-am ajutat funda?

| SexyGirlSweet1998 explică (pentru RibbellaaInk):

Am uitat sa mentionez:nu am alti prieteni sad

| zurick a răspuns (pentru SexyGirlSweet1998):

Ai scapat de o persoana falsa asta nu este ceva bine?
Iar prietenii ti-i faci foarte usor(in schimb pe cei adevarati ii gasesti mai rar, dar totusi ei exista:-)

| DianaaGabrielaa a răspuns:

Daca mai ai si alti prieteni, comporta-te bine cu ei si petrece un timp pe afara sau prin alte locuri cu ei. :*

| Urinela123 a răspuns:

Iesi pe afara, socializeaza mai mult cu persoanele care poate te-au bagat in seama doar ca nu le-ai dat tu atentie, acum este cazul sa le dai mult mai multa atentie lor. Iar pe ea ar trebui sa o uiti, sa tii minte doar aminitrile frumoase, dar sa nu ramai cu impresia ca "acea persoana a fost totul pentru mine". nimeni nu este totul pentru tine. e prea mult spus! Fii fericita ca ai o viata, o famile, sanatate si nu lasa ca "micile" griji sa te doboare. Razi cand esti suparata, Zambeste cand esti enervata, trezeste-te zambind dimineata, mai pe scurt, traieste-ti viata. Sper ca te-am ajutat

| SexyGirlSweet1998 explică (pentru Urinela123):

Mercii muult, numai bine :*