| Twister09 a întrebat:

Prietena mea s-a despărțit de mine. Adică m-a lasat pentru altul si a stat cu acela o săptămână si după s-au despărțit.
Si a inceput sa-mi scrie mie. Si vorbeam dar nu mult.
Uneori imi răspunde și greu la mesaje. Eu nu i-am mai scris si tot ea mi-a scris.
Cum as putea sa fac sa o aduc inapoi?
Sa-i fie dor de mine, sa ma caute, sa vada ce a pierdut?

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ca dupa o saptamana iar sa te lase pentru altul?

| Simpatic a răspuns:

Cam cum spune Plato (n), daca esti istet nici nu o mai bagi in seama, un astfel de om nu merita. Pur si simplu nu ii raspunzi niciodata, ce o sa faca?
Voi nu aveti vana de barbati, pai sa-mi faca mie asa ceva si sa stau sa ma gandesc apoi ca bai nene ar trebui sa ne impacam laughing

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai vrea sa aduci inapoi o persoana care nu te-a iubit, nu te iubeste si nici nu-i pasa de tine?
Sunt milioane de fete pe lumea asta, iar tu o vrei taman pe aia care nu te vrea?
Nu are de ce sa-i fie dor de tine, pentru ca nu-i pasa de tine, tocmai de aeea te-a si parasit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Există o vorbă.
Cine a trădat, va mai trăda. ( Vezi România în al doilea război mondial).
Ea și-a urmărit un interes atunci când te-a părăsit. Să fie fericită cu un bărbat.
Cu tine nu a fost fericită, i-a trebuit altceva.
Cu al doilea nu a fost fericită.
Eu în locul tă aș lăsa-o să îl caute pe al treilea.
Dta ai fost pentru ea MDIO - Material Didactic în Istoria Omenirii.
Dacă vine la tine direct, te rog, iartă-mă, nu mai fac, e ok.
Dacă încearcă să trimită un email să vadă cum stai, dacă o fi și o păți, dacă nu a fost bun calul, e bun și măgarul, dacă ține la tine doar că nu are încotro, că acum e singură, atunci, next. următoarea.
Mai este o vorbă, dacă ai îngropat mortul, lasă-l îngropat.
Dar se ma poate și invers.
Tu să te sacrifici pentru ea. Un fel de
Te iubesc așa cum ești,
Și toată viața te voi iubi.
(Cântec).
Dacă tu ești un asemenea om și ea merită acest sacrificiu, atunci email direct, fato, hai înapoi.
Prognoza mea, pleacă din nou.
Dar dacă pleacă din nou, dta vei fi în avantaj. Vei învăța bine lecția.
Și o vei aplica așa la următoarea relație.
Îi vei spune fii atentă, dacă pleci, este drum fără întoarcere.

| Plato a răspuns:

Bai, prietene, tu chiar nu ai deloc stima de sine?!
Cum adica, te ia o panarama cand vrea, cand vrea iti da drumul? Prietene, ai vazut, cand a venit altul, ti-a dat un sut in fund, cum naiba e posibil sa o vrei inapoi, chiar nu te respecti deloc?!
Cand gaseste pe altul iar iti face vant. Tu esti roata de rezerva, planul B. Cum Doamne iarta-ma sa fii ok cu asta?
Prietene, trezeste-te, pune un pic de pret pe tine, nu se poate ca o panarama penibila sa vina si sa plece cand vrea e, ca nu esti gunoi. Da-o-n ma-sa de curva, frate, nu mai fi prost.

| RobertMoon a răspuns:

Daca vrei sa o readuci inapoi dupa ce ai spus ca te-a parasit pentru altul esti chiar fraier rolling on the floor

| Panamax a răspuns:

Daca a plecat o data o sa repete figura, deoarece a simtit ca esti slab.Tu de ce crezi ca a plecat?

| Sonia822 a răspuns:

O ignori, ii raspunzi dupa 2 zile uneori, alteori dupa cateva ore, esti rece, te prefaci ca nu te intereseaza. Daca iti da intalnire, devii comunicativ si trimiti mai multe masaje sa-i lasi impresia ca te duci, si NU te duci. Dar ii raspunzi din cand in cand, ca sa ai de unde sa innozi firul

| sadrian46 a răspuns (pentru Sonia822):

Astea se cheamă jocuri în foi de viță, viță din aceea din grădina raiului, când și-au acoperit goliciunea cu ea. Nu merită.

| qwertpro a răspuns:

Salut,pai ar fi bine sa te gandesti atent inainte de a lua decizia de a relua relatia. Faptul ca ea te-a parasit in favoarea altuia arata ca ea nu tine atat de mult la tine cum tu la ea. Daca ea intr-adevar te iubea, atunci nu era sa te paraseasca de dragul altcuiva. Faptul ca a inceput sa iti scrie arata ca nu a gasit pe cineva mai bun de cat tine, si a hotarat sa se intoarca din nou la relatia voastra, dar de unde stii ca nu va face iar la fel? Oricand in viata ei poate aparea un alt baiat de care sa-i placa mai mult de cat de tine, si istoria se poate repeta iar.Nu mai alerga din urma ei, daca chiar si-a constientizat greseala, las-o pe ea de acum sa lupte pentru relatia voastra, ea poate doar sa profite acum de tine pana isi va gasi un nou iubit.Nu te lasa amagit de vorbe, ci crede in fapte. Daca ea nu se va stradui de loc sa mentina relatia, renunta la ea.Tu nu esti "cainele" ei cu care ea se poate purta cum vrea, si pe care il poate da afara din viata ei cand gaseste pe cineva mai bun.Asta nu mai e iubire, ci devine o relatie toxica. Oamenii nu se schimba atat de usor, si ceea ce a facut ea acum se poate repeta si a doua oara, deci las-o pe ea sa-si repare greseala daca chiar isi doreste asta.Sa nu creada ca tu esti dependent de ea.

| Nyarlathotep a răspuns:

Ea te-a calcat in picioare, ti-a calcat demnitatea in picioare mergand la altul, si-a tras-o cu altul si acum are pretentia sa se intoarca la tine ca si cum nu s-a intamplat nimic ca si cum esti proprietatea ei si se intoarce cand vrea la tine si pleaca de langa tine de fiecare data cand apare cate unu nou. Chiar si tentativele ei de a se intoarce la tine sunt ca niste palme peste fata. Are zero respect pentru tine chiar si acum cand incearca sa se intoarca. Ea se intoarce la tine pana cand gaseste pe urmatorul. Cu cat ai s-o primesti inapoi de fiecare data cand gaseste un inlocuitor nou cu atat devi un pres de usa mai bun pentru ea. Ea nu se intoarce la tine pentru ca te iubeste. Ea se intoarce la tine sa nu ramana singura pana il gaseste pe urmatorul pentru care isi poate desface picioarele. Ai fi chiar fraier s-o primesti inapoi. Esti fraier ca o vrei inapoi. Istoria se va repeta.

| SergioRamos4 a răspuns:

Vizioneaza mai multe clipuri de le canalul lui "fara sens tv", si dupa iti vei da seama de o gramada de lucruri.
Crede ma chiar merge. Acele videoclipuri iti vor schimba total gandirea.

| Plato a răspuns (pentru SergioRamos4):

Iti recomand, prieteneste, sa nu mai urmaresti porcariile alea.

| SergioRamos4 a răspuns (pentru Plato):

Porcarii?
Pai ia spune-mi de ce sunt alea porcarii?

| Plato a răspuns (pentru SergioRamos4):

Nu o sa ajungi nicaieri cu metodele alea. O sa ai doar relatii ce tin maxim 2 luni, relatii superficiale, stupide, care nu sunt bazate pe iubire absoluta.

| SergioRamos4 a răspuns (pentru Plato):

Pai si tu ai impresia ca cu replici de pe net o sa agati?

| Plato a răspuns (pentru SergioRamos4):

Ti-am zis eu de replici de pe net?
Trebuie sa fii doar natural, 100% tu, oricum ai fi. Fara replicile altcuiva, fara sfaturi.