| Laviniarusu59 a întrebat:

Prietenul meu a avut o relatie de 4 ani cu o fata care l-a inselat.El s-a despartit de ea definitiv in noiembrie anul trecut.A suferit destul de mult.Atat de mult incat era pe punctul de a se sinucide. Dupa despartire, a mai vorbit cu alte fete, dar mai mult ca prieteni, ca s-o uite.In ianuarie, colegi de facultate fiind si cunostinte de demult, el imi mai dadea mesaje. Mie mi-a fost mila de el si am incercat sa il fac sa uite. Vorbeam prin mesaje dar nu ne vedem pentru ca nu voiam eu.Ne simteam bine vorbind unul cu altul.Mie sincer nu-mi placea de el din punct de vedere fizic.Ca om, e exceptional.Ma invita de atatea ori in oras dar nu ieseam, nici la facultate nu ne vedeam. fugeam de el.Mi se parea urat laughing Acum suntem impreuna din februarie, eu cel putin sunt indragostita de el.Dar si el..simt.Problema este ca. am devenit geloasa si nervoasa.Desi el vorbeste frumos cu mine, ma respecta si ar face orice pentru mine, pe mine ma enerveaza gandul ca el o iubea pe fata aia.Tin sa precizez ca l-am scos din depresie.Am fost martora la toate experientele lui cu ea pentru ca el imi povestea.De multe ori si plangea.Acum ma tortureaza gandul asta, il iubesc mult.Nu sunt sigura daca o mai iubeste, daca mai e ceva in inima lui pentru ea deoarece mi se pare o perioada cam scurta sa uiti un om pe care l ai iubit.Astea poate ca sunt doar in mintea mea.Cum sa scap de gandurile astea? Daca ma despart de el mi-ar fi foarte greu pentru ca mi-am investit o mare parte din energie in el si nu stiu daca ar fi bine.Voi ce parere aveti de mine si de el?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca e urat n-are cum sa te insele. Ofera siguranta ca altele nu se uita la el

| Laviniarusu59 explică (pentru mgtow):

Cel mai bun raspuns?

10 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai ai probleme inseamna, nu stiu de ce sa fi geloasa pe ceva ce s-a dus! Si nu stiu daca poti remedia asta desi stii ca nu e bine. El e ok, cu tine nu este in regula.
Nu ai de ce sa te desparti, ramai in relatie si gandeste ca, chestia asta este o prostie, altfel nu ai ce face.

Cumva ai avut o relatie cu unu care te-a lasat pentru alta ca o iubea pe aia? Ca sa nu cumva sa fie de la o trauma chestia asta. Sau unu, din parinti sa fi facut asa.

Dar cum fugeai inainte si dupa aia ti-a placut?! Ca stiai si inainte calitatile bune, nu le-ai aflat dupa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Tocmai ce spunea, ca nu stie sigur daca totusi s-a dus.
Ei ii este frica ca el sa nu considere relatia o "relatie de pansament", si gandul sa fie tot la fosta.
Stiu cazuri.

| Mosotti a răspuns:

Mda, e posibil sa fie cum ziceti, sa fie o relatie de plasament asta, dar aia daca l-a inselat cum dracu sa se mai duca la ea? S-ar fi dus pana acum daca era. Aia nu-l mai vrea, relatia aia era de plasament.

| Laviniarusu59 explică (pentru Mosotti):

Si asta cum e?

| Mosotti a răspuns (pentru Laviniarusu59):

Cum adica si asta cum este? La ce te referi?

| RobertMoon a răspuns:

Si eu am trait ce a trait prietenul tau, am fost cu o fata 3 ani si m-a inselat, ma gandeam si eu la sinucidere, iar apoi am trecut peste...foarte greu, dar am trecut, doar ca eu nu am mai fost cu alta fata pentru ca mi-a fost frica sa nu patesc acelasi lucru, iar de 1 an si ceva n-am mai fost cu nimeni, doar am vorbit mai mult pe Facebook sau pe whatsapp cu alte fete, si mda am avut o colega de facultate destul de apropiata careia i-am spus unele lucruri legate de relatia mea. Și eu m-am îndrăgostit puțin de colega asta, dar am realizat că și ea suferă după fostul (în tăcere), dar mi-am dat seama și nu am vrut sa mă bag gen să o invit la o ieșire sau să-i spun ceva care să-i dea de înțeles deoarece eu de la faza cu fosta am rămas foarte rece față de femei, mi-au spus vreo două fete dacă vreau sa ieșim pentru că arăt drăguț și nu știu ce, dar le-am refuzat tot din motivul ăsta. O data mi-a dat mesaj(fosta) si mi-a spus ca e cu altul si am fost foarte nervos chiar daca nu mai eram impreuna, deci sunt sanse sa nu o fi uitat pe respectiva, mai ales ca s-a gandit la sinucidere ceea ce este grav.
Eu nu mi-as face griji in locul tau in privinta lui, nu a uitat-o, dar daca a dorit sa fiti impreuna inseamna ca vrea sa o uite, vrea alta relatie, doar ca acum este mai precaut. Asta as face si eu care am trecut prin ce a trecut si el. happy

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Trebuie să continui să-l încurajezi.

| Laviniarusu59 explică (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Cum adica? Spre ce sa-l incurajez?

| a2n2a a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el despre chestiile astea, dar il iei subitl astfel incat sa nu se supere..asa te asiguri ca nu e adevărat si iti scoti gândurile astea din minte..plus ca atata timp cat e cu tine inseamna ca e îndrăgostit de tine