| Teodorile73 a întrebat:

Bună seara
Astăzi am avut o zi proastă tata mi-a tăiat cardul cu foarfeca.
Nu știu ce să fac aș dori sa fac o plângere la banca sau să mă duc la poșta română ca să-mi vină banii acasă deșii crd că am nevoie de un părinte pentru asta
As avea nevoie de ajutor va rog daca cineva a mai plătit lucruri de genul să mă ajute si pe mine

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca ai facut ceva extrem de rau, daca tatal tau a luat o masura atat de drastica.
Nu ti se intampla nimic, fiindca contul bancar este inca deschis si banii inca intra in acel cont, dar probabil ca ii va scoate tatal tau si atunci iti va da numai daca meriti.

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca esti major poti sa scoti banii de la banca direct cu buletinul, dar daca esti minor nu ai cum sa accesezi acel cont.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca e cardul tau îți faci altul.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai aplicația băncii pe telefon, nici nu ai nevoie de card.

| ReddY25 a răspuns:

Îți poți face altul la banca respectivă

| Teodorile73 explică (pentru ReddY25):

Daca an 17 ani nu îl pot face singur