| antonio803 a întrebat:

Bună seara.
Ce înseamnă cu exactitate să fiu antisocial?
Adică să nu comunic cu nimeni?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Antisocial - intr-o explicatie simplista, inseama ca preferi sa stai singur in casa, in loc sa iesi afara, in lumea reala sa socializezi cu oamenii reali, fata in fata.
Nu are importanta cat comunici tu online sau cate ore stai zilnic pe computer si te joci, sau cat stai pe site-urile de socilizare, ca aia activitatea este una fake de pierdere de timp, nefiind considerata una reala, de socializare.

4 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Când te izolezi de unul singur de restul lumii și trăiești doar tu cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te incadrezi in ce scrie in acest articol:
https://cabinetclaudiumanea.ro/tulburarea-antisociala/

| Lupică27 a răspuns:

Antisocial- Care se abate de la regulile de bună conviețuire în societate, care este dăunător societății.
Asocial- Care nu este adaptat vieții sociale; refractar la integrarea socială.
Nu mai confundati antisocial cu asocial!

| AlyRO a răspuns:

Nu neaparat asta, din cate stiu, persoanele antisociale sunt clasificate si ca niste persoane manipulatoare, care abuzeaza emotional pe altii, te retragi in adancul gandurilor tale si vrei sa fii singur. Sunt mai multe variabile