| nicoleta83matache a întrebat:

Buna seara, daca mi a venit ciclu pe 10 apr si am avut contacte neprotejate, iar pe 1 mai am avut niste scurgeri maroni, se poate sa fi ramas gravida, pentru ca trebuia sa mi vina pe 12-13 mai si nici in ziua de azi nimic, mi a facut testul de sarcina si a iesit negativ.va rog sa ma ajutati.va multumesc.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa fii insarcinata. Ca sa te poti baza pe testul de sarcina, trebuie sa faci minim doua, in zile diferite, din prima urina de dimineata, amandoua dupa data de 20 mai.
daca ai facut asa si au fost negative, inseamna ca nu esti insarcinata, ci doar bolnava si trebuie sa te vada urgent un ginecolog. Orice femeie stie ca o intarziere de 10 zile a menstrei impune consult ginecologic cat mai repede

| BRG a răspuns:

Da sigur că da ești embarasada

| akaa a răspuns:

Pai... nu e nimic anormal. Se mai intampla. Asa i s-a intamplat unei prietene iau venit niste scurgeri maronii cu ceva timp inainte de ai veni ciclu. Se mai intampla. Cum spuneam nu este nimic anormal. Si daca ti-a iesit negativ inseamna ca nu esti ins. Vezi pe parcurs cum se comporta organismul tau.
1. Daca iti vine ciclu.
2. Daca ai stari de voma.
3. Daca nu iti vine si o sa vomiti inseamna ca ai ramas ins.
Sper ca te-am ajutat tongue Funda? big grin