| Dovata_Gynutza_1990 a întrebat:

ma numesc gina sunt casatorita am un copil nu stiu ce sa mai fac ma cert des cu sotul meu chiar din orice din cearta ajungem si la violenta si acum o zi am facut o prostie el fiind plecat din tara am intrat pe facebook si am vb cu fostul iubit despre ploblemele mele cu sotul meu in acest timp m-a prins cumnatul meu fratele sotului meu si a iesit cearta crezand ca eu il insel pe sotul meu dar eu nu am facut nimic rau decat am spus tot ce ma durea in suflet pentru ca parintilor mei nu pot sa le spun ce se intampla cu mine sa-i evit de suferinta. dumneavoastra ce credeti am facut ceva rau? ajutati-ma ca nu mai stiu ce sa fac ca daca afla sotul meu ce am facut sigur ne despartim...astept raspunsul dumneavoastra

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 a răspuns:

Discuta doar cu cumnatul (nu cu sotul). El poate deja stie ca lucrurile nu merg bine in casnicia voastra, si atunci va intelege intr-o oarecare masura reactia ta. In fond, nu ai facut nu stiu ce prostie. Si roaga-l sa nu puna si el paie pe foc (sa nu-i spuna lu' frate-sau). Foarte probabil va fi de acord. In cazul ca ii spune totusi sotului (urat din partea lui!), atunci ar trebui sa ai, bineinteles, o discutie cu sotul pe tema asta. Ii spui ca nu ai facut ceva deplasat, ci doar o reactie fireasca fata de tot ce se intampla intre voi, in care cel putin jumatate din vina o poarta el. Normal ar fi sa stea de vorba cu calm si sa incerce, intr-un mod constructiv, sa abordeze problema. Daca va face crize de nervi si isi va lua lumea in cap, inseamna ce nu te-a meritat; si deci nu ai pierdut prea mult. Fii linistita si stapana pe situatie.

| Dovata_Gynutza_1990 explică (pentru sabin89):

Multumesc mult pentru intelegere o sa incerc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gina,nu-s foarte trecută prin viaţă, dar ştiu sigur că în primul rând, trebuie să discuţi serios cu el.Lasă frica,i-aţi inima-n dinţi şi ajungeţi la un acord.
De unde până unde? Vrei ca mereu să fie rău,să vă certaţi din orice tâmpenie? Spune-i of-urile, exact cum i-ai spus şi fostului tău iubit... eventual, poţi discuta şi cu fratele soţului tău pentru a clarifica mai bine situaţia, iar pe viitor, evită să mai vorbeşti cu foştii tăi. Pune-ţi întrebarea : ''mie mi-ar conveni dacă el ar vorbi cu fostele sale?''

Succes şi o seară cât mai plăcută!
Curaj.

| Dovata_Gynutza_1990 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate nici mie nu mi-ar conveni sa vorbeasca cu fostele dar ce sa fac a fost o slabiciune...

| Blondutsaxoxo a răspuns:

In caz ca-i va spune sotului tau, ii poti arata si lui conversatia ta cu fostul tau iubit, si prin asta o sa vada ca suferi din cauza lui, daca l-ai insela nu te-ai plange amantului. Si in plus daca lucrurile stateau bine intre tine si sot probabil ca nu mai aveai acea discutie cu fostul`. Oricum... poate nu o sa-i spuna. Speranta moare ultima. SUCCES!

| Valentin22 a răspuns:

Naspa. eu zic sa vorbesti cu cumnatul tau si sai povestesti.