| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! O sa descriu exact o situație la care am nevoie de un sfat obiectiv. Acum un an sfârșit o relație de natura toxica, care m-a distrus din foarte multe puncte de vedere, omul fiind foarte periculos ( m-a amenintat si umilit de fiecare data cand a avut ocazia in acest an in care am fost despartiti, m-a urmarit, a fost nevoie sa depun plangere la politie etc ). Astăzi am aflat ca fratele cel mic ( 17 ani ) al fostului meu prieten a decedat. Sunt intr-o dilema întrucât bunul meu simt îmi spune ca ar trebui sa merg la înmormântare ( deși aici nu sunt sigura ca as fi primita cu bratele deschise ) și sa intru în legătură cu fostul meu iubit pentru a-mi exprima regretele, însă pe de alta parte cred ca mi-as pune viata in pericol. Voi ce părere aveți?

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Spune o rugaciune pentru fratele lui si Dumnezeu apreciaza, daca mergi o sa ii trezesti acele emotii si o ia de la capat.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa nu te duci, asta este singura solutie inteleapta, mai ales ca fratele fostului iubit nu-ti este ruda sau familie.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti vezi de ale tale, pentru ca tu poate inconstient vrei din nou sa interacționezi cu el.Ca altfel nu ai merge nici de ar fi el decedatul.

| AliGab a răspuns:

Sper ca ai stat cumintica acasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

îți vei pune Viața in pericol! Nu face prostia asta!

| MrAM a răspuns:

Nu te duci, simplu. Avand in vedere de ce e capabil individul de ce i-ai da oportunitatea sa interactioneze cu tine. Daca in viitor se intampla sa dai peste el ii spui simplu condoleanțe si atat. Eu cel putin parerea asta o am.

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

rolling on the floor Nu stiu de ce dracu va plangeti ma, majoritatea care sfarsiti batute si rupte in gura de toti ghiolbaniii ii alegeti doar pe mentalitatea e zodia x, sau are peste 1, 90, asa ca ce va plangeti?

| AnaisAnais15 a răspuns:

Stiu ca e greu. Esti indecisa, dar crede ma dumnezeu te vede, te asculta si stie ce suflet ai. Insa iti spun cu toata inima mea, ca nu ar fi bine sa te duci acolo.
Bunul tau simt, si sufletul tau curat si bun, si ar dori sa faca acest lucru, insa inima ta care a induratat atata suferinta, si atatea lacrimi, stie ca ti ai face rau, inima ta vrea sa te apere.