| Xenoverse1 a întrebat:

Buna seara tuturor, prietena mea a plecat de la fabrica de paine si azi a mers sa isi bage lichidarea doar ca sa fie cu mine cu tot timpul dar eu nu sunt fericit ca vrea sa fie cu mine tot timpul.

Ea lucra 2 schimburi, 2 saptamani de noapte si o saptamana de amiaza si din cauza asta a plecat ca s-a saturat sa mai lucre noaptea si avea colegii drogati, problema e ca o sa fie tot timpul pe capul meu, inainte era bine, eram toata ziua cu prieteni mei la o bere sau la activitati sportive si imi vedeam prietena doar Sambata.

Vreau sa iau in calcul despartirea daca ea nu gaseste un job intr-o luna. Ce ma sfatuiti.

Răspuns Apreciat de Editori
| Dyagymmieredulce90 a răspuns:

Buna, te sfatuiesc sa comunici cu ea, deoarece aceasta este rezolvarea tuturor problemelor. Comunica-i ceea ce te deranjeaza in relatie la o discutie serioasa, in care sa incercati sa va intelegeti si sa faceti amandoi schimbari in functie de ce il face pe celalalt fericit. Daca nu mai exista sentimente in relatie, iti recomand sa ii spui ca doresti sa inchei aceasta relatie, pe cale amiabila

18 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Chestile astea le discuti cu ea, comunicarea e un element esential intr-o relatie.
Nimic nu te impiedica sa stabilesti unele lucruri.
Ai chef sa iesi la o bere, iesi.
Nu trebuie sa depinda de ea.
Nu-i convine, sa-si caute un fatalau care sa faca numai ca ea si sa stea toata ziua dupa posteriorul ei...
Si tu poti pune punct oricand, despartirea te scapa de multe batai de cap uneori!

| 20685 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Mda..si ea daca are chef sa iasa la un suc, sa iasa. Daca vrea sa nu se mai duca la munca, sa nu se mai duca. Cum el nu lucreaza de un an si ea poate sa stea acasa si sa iasa unde vrea ea.

| Liviu a răspuns:

E logic, e o prostie, nu se poate cum adica sa fie cu tine mai des? Dupa program ce facea? iar tu ca ai lasat-o, ai o parte de vina, trebuia sa ii explici ca intr-o relatie, trebuie sa aveti ce manca. Apoi in weekeend va puteti bucura unu de altu.Cum dracu sa isi dea demisia ca sa stea cu tine acasa, si traiti din ce?

| Xenoverse1 explică (pentru Liviu):

Ea inca sta cu parintii.

| Liviu a răspuns (pentru Xenoverse1):

Eu inteleg, dar gandeste-te ca poate vrei situ ceva serios happy nu poti...sta cu o femeie sau un barbat care nu se descurca cel putin la job, adica sa aiba un jopb, nu conteaza ce, ideea e de a produce ceva. Cat de putin...

| 20685 a răspuns (pentru Liviu):

Ai dreptate, dar daca citesti ce a scris baiatu' mai jos o sa afli ca el sta acasa de un anlaughing de aceea are timp de iesit cu baietii la o bere, dar ma intreb oare de unde are bani daca el nu munceste? Oare ii da gagicasa, de aceea este " revoltat" ca si.a dat ea demisia

| Liviu a răspuns (pentru 20685):

Fiecare se descurca cum poate, si eu am stat 3 ani acasa nu gaseam un job cat de cat decent si program lejer cu minim pe economie.Deci atentie, cautam cu minim pe economie 8 ore si nu gaseam.

| darrio2007 a răspuns:

Asta inseamna ca ori tine foarte mult la tine, ori vrea sa te tina din scurt sa nu te mai duci cu prietenii toata ziua la o bere, doua, trei, patru etc.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Foarte interesant. Ai 12 ani? Tu din ce traiesti? "Te descurci" mai la o combinatie, mai la un jmen? Cel mai probabil ca e prea buna pentru tine, din ce vad in intrebarea asta...

| Catrice a răspuns:

Așa relatie... si daca te insori cu ea tot asa va vedeți o zi pe săptămână câteva ore?

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să comunicați mai mult.

| Sofer a răspuns:

Poate nu mai rezista și vrea sa fie mai mult cu tine. Tu muncești?

| Xenoverse1 explică (pentru Sofer):

Acum nu muncesc, dar am lucrat acum un an la un centru de pocaiti dar am plecat ca mă plăteau prost.

| 20685 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Aha... pai stai putin, tu te gandesti sa te desparti de ea pentru ca si.a dat demisia, dar ea nu s-a gandit sa se desparta de tine in acest an in care tu ai stat acasa pentru ca nu te.ai dus sa muncesti?
Adica tu dc ai aceasta optiune de a sta acasa, de a nu muncii si a iesi cu prieteni la bere si ea sa o aiba?
Tu chiar nu ai mai gasit nici.un loc de munca in acest an?
Poate a obosit.o si pe ea turele de noapte, tu stii ce greu este sa lucrezi 2 sapt numai de noapte?
Si cat efort depunde organismu' pentru acest lucru? Si mai tarziu isi poate lasa amprenta asupra ei?
Desigur nu ai de unde sti daca tu nu lucrezi, de aceea o "judeci" pe ealaughing Dar de curiozitate tu de unde ai bani de iesit cu prieteni daca nu mai lucrezi de un an?

| Xenoverse1 explică (pentru 20685):

Am pensie de handicap de aia am bani de iesit in oras.

| Liviu a răspuns (pentru Xenoverse1):

Imi pare rau sa aud asta, sper sa fi ok happy

| 20685 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Mda...acum se explica de ce ai puns asemenea intrebare, daca te desparti de ea sau nulaughing

| cristimihailov a răspuns:

Vrea o schimbare.
Da-i o sansa.
Poate o sa iti placa.

| Ineys a răspuns:

Ii spui: "Fa eu n-am chef sa te vad, nu stiu cum faci, da te faci invizibila".

| Marius22222222222 a răspuns:

Oare ea vede ce intrebi tu aici?

| Xenoverse1 explică (pentru Marius22222222222):

Pe mine nu ma intereseaza daca vede sau nu întrebarea mea.

| DaniTDCI a răspuns:

Daca are permis categoria B, sa se angajeze la o firma de curierat si crede-ma ca toata ziua o sa fie plecata rolling on the floor

| Xenoverse1 explică (pentru DaniTDCI):

Din pacate ea nu stie sa conduca

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Poate face scoala de soferi.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Tu ca ce lucrezi?

| Xenoverse1 explică (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Eu sunt liber deocamdată.

| 20685 a răspuns (pentru Xenoverse1):

De vreun an tot esti liberlaughing

| mdc98 a răspuns:

Pt ce mai stai cu ea? Tu chiar consideri ca o iubesti daca spui"eu nu sunt fericit ca vrea sa fie tot timpul cu mine". Pai un om ce isi iubeste iubita simte nevoia mereu sa fie cu ea, cum sa se simta deranjant de ea? Chiar nu o meriti.

| 20685 a răspuns (pentru mdc98):

Pai el se simte deranjat de ea, deoarece el nu mai lucreaza de un an si cum isi permite fata sa nu mai lucreze nici ea? cine mai aduce bani?

| Pati2500c a răspuns:

Sincer, in opinia mea, nu o meriti. Ea lucra si noaptea pentru a aduce ceva bani acasa in timp ce tu probabil stateai cu prietenii cum ai zis... nu te condamn poate faceai si tu ceva bani. In fine fata vrea sa petreaca mai mult timp cu tine, un gest frumos in zilele noastre, iar tu spui ca o sa fie pe capul tau, ca preferi activitati sportive si bere cu baietii. si pentru asta chiar vrei sa te desparti de ea daca nu si gaseste un job. Eu chiar te sfatuiesc sa te desparti de ea pentru binele ei, sper sa isi gaseasca o persoana care o va iubi cu adevarat, momentan tu ramai cu prietenii la bere

| Jackpot2 a răspuns:

Intrebare:că-ți ani are prietena ta?

| Xenoverse1 explică (pentru Jackpot2):

| Jackpot2 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Poți sa ai o discuție serioasa cu ea. Ii spui ca bine ar fi sa ai și tu o slujba din care sa ai bănuți de buzunar etc.etc.Fii lângă ea arătai ca o iubești si va face ce vrei de dragul tău!

| Cqarina a răspuns:

Era foarte obosita de acel job, si-a dat demisia, tu ai vrea sa se simta bine la un job care sa nu o epuizeze? (Daca tii la ea raspunsul e evident)
Acum tu vrei o relatie in care sa va vedeti cu programare doar sambata? Asta nu e o relatie in care sunteti o echipa, ea si-a dat demisia sa va vedeti mai des, adica acum nu mai are venituri. Spune-i ca nu vrei sa se lase complet de munca. Relatia vostra nu poate continua in stilul de a va intalni cqteva ore pe saptamana, eu cred ca ea vrea ceva mai mult

| EuSuntOmul a răspuns:

Zi frate sa mi faca reducere la paine

| jocfotbaldin1994 a răspuns:

Te sfatuiesc sa vorbesti cu ea si sa-i spui ce vrei.