| didiDia a întrebat:

Buna seara, Vi s-a intamplat vreodata sa va indragostiti de cineva din prima clipa in care ati vazut acea persoana, sa simtiti acei fluturasi intens? Mie mi s-a intamplat pentru prima data ieri, azi l-am vazut din nou, dar nu stiu ce as mai putea face pentru a ne revedea si a ajunge sa ne cunoastem. Cum l-am cunoscut? Am avut o problema cu internetul, lucrez la universitate si stau in cazare universitara, iar el se ocupa cu reparatul problemelor la internet pentru oamenii din zona in care stau eu. Ceva idei despre cum as putea sa-l mai vad ca sa ne cunoastem? Si azi cand m-am dus sa-l vad am avut niste emotii imense. Mentionez ca sunt timida si ca el e cam de varsta mea. (20 si ceva de ani inspre 30). Vreau sa va vad imaginatia, ca bineinteles stiu chestia aia ca nu-mi pot busi netul de 10 ori pe luna doar ca sa-l vad si de asemenea ca daca el sa presupunem ca nu ma place, tot nu va iesi nimic intre noi. Deci ce as putea face? Va rog sa dati raspunsuri serioase. Multumesc.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Te prefaci că ești blondă și îi spui că ți s-a stricat calculatorul/a picat net-ul. Iar când ajunge la tine, îi spui, toată frumoasă și parfumată: "Oops, am uitat să-l bag în priză! Dar dacă tot ai făcut un drum până aici, hai la o cafea/țigară/pizza". Găsești tu ceva.
Două, trei nebăgări în priză și se prinde și singur că-l placi. Baftă!

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pai singura ti-ai raspuns la intrebare! Daca el nu te place, nu iese nimic! Incearca sa fii tu, sa faci ce simti si gandesti...nu improvizatii din capul altora!

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaMetal a răspuns:

Ai putea il chemi de mai multe ori sa iti faca netul.Si cand vorbeste cu tine priveste-l in ochii si daca el te va privii cu aceeasi moneda poate iese ceva.

| nutuxcristian a răspuns:

Ai putea sa iti iei inimain dinti si sa lasi timiditatea la o parte si sa ii spui in fata, ce simti tu pentru el ...in ce mod vrei tu. Cum sa faceti sa va intalniti? Pai incearca sa-l contactezi e internet sau sa il chemi intr-o zi la tine cu un motiv, iar tu sa ai alta intentie ...aceea de a-l cunoaste. Succes! happy

| Antonia18 a răspuns:

Invita`l la o cafea, stati de vorba, vezi cum se comporta si ce il duce capu...si mai departe vine de la sinewinking