| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Siu ca suna a intrebare stupida,dar va rog sa va expuneti parerile intr-un mod cat mai civilizat.
Acum ceva timp,i-am trimis unui baiat foarte simpatic din liceu o cerere de prietenie pe facebook,mai ales pentru ca dadea semne ca m-ar place.
Spre surprinderea mea nu a acceptat-o.
Dupa aceasta,mi-a parut rau pentru ce-am facut, gandindu-ma ca trebuia eu sa astept un semn din partea lui.
Credeti ca am procedat gresit?

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Nu vreau să spun dacă ai greşit sau nu, doar că de multe ori noi putem să ne facem iluzii sau vrem să credem ceea ce în realitate nu este. Dar dacă acele semne despre care vorbeşti au fost şi ele unele iluzii ce ţi le-ai făcut, poate ţie îţi place de el şi ai fi dorit ca şi lui? Dacă el ar simţit ceva faţă de tine, oare nu ar fi încercat să facă paşi mai serioşi? poate el la mai multe fete dă semne că le-ar plăcea. sugestia mea este să fii realistă şi serioasă cu băieţii.

8 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

N-ai gresit.E posibil ca baiatul in cauza sa nu fie sigur de la cine e cererea.E bine sa va intalniti in viata reala("face to face"), si sa vezi cum se comporta.

| mona a răspuns:

Nu ai procedat gresit, el probabil nu a vazut cererea sau poate nu isi da seama cine esti

| anabelisa a răspuns:

Stiu am vrut sa scriu

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

De cand sentimentele se exprima prin cereri pe Facebook?
Mai tineri oameni, chiar asa de demodat e vorbitul, asa, intre patru ochi?
Incearca sa discuti cu el, sa afli daca e interesat si el de tine.
O cerere de prietenie nu inseamna nimic.

| anabelisa a răspuns (pentru MrAnderson):

Salut!
I-am trimis aceasta cerere din simpla curiozitate, pentru a vedea daca o accepta.
In niciun caz nu as fi incercat sa-i dezvalui faptul ca il consider ca fiind dragut.
Eu sunt o fire mai timida si nu as avea curajul.
Oricum nu pe facebook!

| Andeuta a răspuns:

O cerere pe fb nu este un semn sa stii. Incerca sa te indepartezi un pic de virtual si sa incerci sa comunici altfel cu el.Te-ai gandit pur si simplu sa vorbesti cu el in fata? Nu te lasa influentata de o cerere pe fb serios!

| AriantheLissa a răspuns:

Nu ai procedat gresit. Poate este o chestiune de timp pana s-o accepte, poate nu a vazut-o sau poate chiar, nu te-a recunoscut. Stii doar ca nu poti accepta cereri de prietenii de la persoane straine de pe fb. Incearca sa te indepartezi de lumea virtuala, incercand sa comunici cu el. Pana la urma, facebook-ul este o retea de socializare, nu o retea matrimoniala (sau cum s-o scrie).

| Pricope_Iulia_Maria_1995 a răspuns:

Nu ai procedat gresit!