| pufulete2021 a întrebat:

Bună,soțul a băgat actele de divorț și a zis ca m-a dat în judecata pentru creditul pe care l-am făcut pe numele lui și zicea ca trebuie să îmi vina citație acasă la părinți. Când am plecat de la el am uitat mapa cu actele copilului la el și el neaga, zice ca nu-s la el, îi pot face plângere la politie?

32 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poti face plangere unde vrei, nu vei obtine nimic cat timp spui ca le-ai uitat iar el spune ca nu sunt acolo. Cum copilul e minor, e vorba de un certificat de nastere, se obtine altul in doua zile de la starea civila.
In privinta creditului, te da in judecata ca sa ce? Cel mult ca sa il preiei.
Pensia alimentara a copilului se va stabili prin sentinta de divort si va trebui sa o plateasca retroactiv, de la data la care o ceri in instanta. Aceasta este dreptul copilului, nu se compenseaza cu alte obligatii ale tale si se retine cu prioritate fata de orice alte eventuale retineri ale tatalui.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-i faci ce vrei tu, ca oricum nu te mai baga nimeni in seama, odata ce ai deja dosar penal cu furtul bancar, creditul facut in numele lui, bani furati samd.

| dullcat a răspuns:

Buna.Esti sigura ca nu ai uitat mapa in alta parte?

| anonim3247 a răspuns:

Nu poți decât să scoți alte acte.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Sunt declarate pierdute actele pe care nu le dă celălalt

| AliGab a răspuns:

Nu inteleg de ce iti speli rufele aici. Ai facut o greseala, asumati-o. Nu ai dreptul sa faci un imprumut in numele cuiva fara sa ii ceri acordul, pentru orice motiv ar fi. Tu te-ai maritat cu sotul tau, nu cu parintii tai. Nu ai fost in stare sa pricepi asta cat ai fost langa barbatul tau, acum suporta consecintele si nu te mai plange aici.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Ești în o situație complicată până la gât! Nu poți face plângere la poliție, căci amândoi sunteți tutorii legali ai copilului. Amândoi aveți dreptul de a deține actele copilului. Mai rău este dacă ai nevoie de actele copilului și el refuză să le ofere. Doar atunci poți invoca starea de pericol în care este pus minorul de către tată prin refuzul de a oferi actele minorului.

| AmandinaDragan a răspuns:

Ce urat a iesit! Pai nu va iubeati? Ati facut si un copil!

| AmandinaDragan a răspuns:

@1onur in locul tau nu m-as da asa lup moralist. Stii ca stiu exact ce ai facut/faci.

| AmandinaDragan a răspuns:

@1onur vezi cum faci sa nu te caute politia pe acasa. La pedeapsa ramasa neexecutata, date te ia iar pentru furt ajungi sa iesi la 42 de ani din puscarie. Cati plang dupa bunurile lor? Treaba ta dar eu m-as ascunde.

| Continchiscontsters a răspuns:

Ala nu te iubește cu Adevărată da cu Adevărată ala este un buulangiu mare de tot lui ala3îi pasa doar și doar de bani atâta este atât de sărac ca în inima și sufleul lui numai bani are ales bani în locul tău ști nu ce înseamnă asta? Ca nu te iubește cu Adevărată da cu Adevărată sa mora frate pentru tine să-și sacrifice orice da orice fără nicio limită si condiție nu-i dai niciun ban lui ăla asculta la mine nu-i dai niciun cent sa se duca la munca nu sa ia bani de la nevasta lui și el ce face ma ca bărbat ce face? Sta cu craci în sus? Ba ești prosta prosta rău de tot dacă tui dai un cent lui ala un cent nu te-ai dus la club și nici distracție cu bani ăia tot pentru voi iai loat și ce are dacă i-ai dat la părinți tai? Ce are? Asta înseamnă sa fiți uniți o familie Adevărată nu te-ai dus la distracție cu ei ai dat l-ai ai voștri la părinți tai el este soțul tău da? Pai? Ce? NUI DAI NIMIC DA NIMIC SA MERGA LA MUNCA.

| pufulete2021 explică (pentru Continchiscontsters):

Ian cerut alocația copilului și zicea ca plătește banca cu ea și nu mi-o da pana nu hotărăște judecatoru

| Continchiscontsters a răspuns (pentru pufulete2021):

Minte îi bea și îi baga la aparate nu fi prosta asculta la mine nu-i dai nimic și mai ales alucația la copii tu ești nebuna? Cum sa dai dreptul la copii lui ăla? Pai și copii cu ce trăiesc? Ba femeie tu ești conștientă puțin? Tu îi dai alucația lui ăla? Pai și copii aia cu ce trăiesc ma? Cu aere? Nui da ma nimic nimic nu-i dai vorbești cu judecătorul și ia-ți dreptul la copii ma omule ce ai? Ala este dreptul la copii tai tu iai aduc pe lume nu el tu leai dat viata nu el și acum îți ia dreptul la copii? Sa Dea Dumnezeu să-și ia... Cu bani ăia în loc sai lase la copii sa se gândească la copii lui el ce face ce scârbă

| Continchiscontsters a răspuns (pentru pufulete2021):

Minte ma nu plătește nimic minte cine știe ce rahat face cu ei să-ți arate o dovadă că plătește el ceva ca are el de plata ceva undeva o hârtie ceva sa arate dec nu-ți arată?

| Continchiscontsters a răspuns:

Dacă te iubește cu Adevărat da cu Adevărată nu se uita la un singur cent unul singur.

| Continchiscontsters a răspuns:

Și ce are ma? Ce are? Sa dus la club cu ei? Sa dus la disttractie cu ei? Ce are? Cu este o familie? Îți spun eu unit nu a dat la străini a dat la ai lor părinți lor ce are? Poate era nevoie aveau un necaz sau o problema ce atâta săriți cu gura? Femeia asta are copii de crescut responsabilități și greutăți nu s-a dus la distracție cu bani și nici la figuri au avut nevoie și ala ce face ma? O alocația la copii lui le ia pâinea din gura la copii ăia și îi lasă asa ba voi sunteți handicapați? Cum ma să ia alucatia la copii aia ma cum ma să fi atâta de distrus și fără inima la propi tai copii el nu muncește ma? Unde se duc bani lui? Dacă alucatia se duce la banca și eu ni cred asta un singur gram sa da ceva la mana ca plătește el banca aia și ce face el cu restul de salariu când copii aia nu au nimic? Ce face cu ei? Unde se duc atâția bani? Când le ia la niște copiii dreptul și Păinea din gura sa arate ma o dovadă că are el ceva de plătit ca peste el ceva undeva

Răspuns utilizator avertizat
| Continchiscontsters a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Dacă bani ăia au mers unde trebuie și a meritat restul nu mai contează muncesc eu și plătesc eu din munca mea totul da sa știu ca a meritat și ca bani ăia chiar sau dus unde trebuiea și ca nu sau bătut joc de ei si nu sau risipit pe nimic că sa făcut ceva cu ei și a meritat nu am sa stau sa scot ceartă pentru niște bani și alte rahaturi mai rele sa se ajungă plătesc eu totul cu munca mea numai sa nu se ajungă la mai rele.

| Continchiscontsters a răspuns:

Vorbește frumos date sânge că-mi faci nervi și atâta îți trebuie

Răspuns utilizator avertizat
| Continchiscontsters a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Nu mai înjura de morți niciodată.

| Continchiscontsters a răspuns:

Lasă morți în pace ca atâta îți zic

| Continchiscontsters a răspuns:

Eu spun Adevărul și ei ma fac moralist și acum zice ca știe ce fac când eu sunt sincer cu Adevărat laughing

| Continchiscontsters a răspuns:

Eu sunt sincer zic totul pe fața dacă am ceva de zis nu am nimic de ascuns și nici nu mint cu nimic chiar sunt sincer de fiecare dată de ce mi-ai dat ignor dacă tot ști ce fac? De minți ce dracu fac eu? La ce referi și pe fața zi direct fi sincer cu Adevărat eu sunt sincer eu zic ce am de zis nu ascund nimic sunt același

| Continchiscontsters a răspuns:

Eu răspund sincer de fiecare data și zic ce am zis nu ma feresc nu ai sa vezi la mine asa ceva si acum sunt sincer și mereu sunt nu ma ascund cu nimic

| Continchiscontsters a răspuns:

Dacă ai ceva să-mi arăți sau ca mam legat eu de tine ceva pune aicia sa vad și eu ce ți-am făcut eu ție ceva? team deranjat eu pe tine vreodată in privat cu ceva? a. O data am vorbit cu tine și ăia ai zis că-l bați pe soțul tău dac nu te asculta și ți-am dat dreptate ba chiar am vorbit aicia da eu nu știam scris în viata mea în privat și nici alt undeva sau să-ți fac ceva rău să-ți zic ceva rău

| Continchiscontsters a răspuns:

Ți-am zis mami laughingde mai mult ori

| Continchiscontsters a răspuns:

Tu chiar vorbești serios? Tu vezi cu ce ma acuzi pe mine aici tu vezi cât rahat mănânci? Vezi nu? Vezi bine ce scrii acolo da despre mine da? Arată ma pune aicia publica sa vedem și noi ce ascund eu ma? De ce sa ma ascund eu ma tu ești inconștientă? Ba omul eu nu am o amendă o singura amendă nu am în România ce tot rahat vorbești acolo? Arată sa vedem ce am făcut eu? Pune aicia tot dacă tu spui ca eu am făcut asa ceva eu nu am pus mâna în viata mea pe ceva ce nu-i al meu și nici nu făcut rahaturi Dumnezeu îmi este martor eu în afară de munca și casa nu fac nimic îți arată contractul să-l vezi dacă vrei te sun eu cu camera pe watap dă-mi numărul tău să-ți arăt fapte dovezi reale Adevărate sa vezi câte ore îmi petrec eu la muncă în afară de luna asta ca am liber concediu 4 săptămâni de la munca legal fapte reale dovezi arată tu mie unde am făcut eu asa ceva arata tu mie ca eu am făcut asa ceva și pune aicia public totul dacă tu spui și vorbești în numele meu rahaturi minciuni Dumnezeu îmi este martor eu nu am pus mâna pe nimic ce nu-i al meu ce nu-mi aparține toată viata mea cât am existat eu nu am pus mâna pe nimic Dumnezeu îmi este martor la tot absolut tot nu ma minți nu mai face asa și nu mai umbla cu rahaturi în numele meu eu nu am nimic absolut nimic de ascund te sunt eu daca vrei îți dau Camera vorbim ca oamneii fără sane certăm te sunt eu nicio probelma cu watap cum dorești tu ai grija ca exista un Dumnezeu și cu ce minciunile care ma acuzi si le spui la Adresa mea fără ca să mă cunoști cu Adevărat sa ști măcar cm arăt bine eram mai gras acum câteva luni sincer am dat vreo 15 kilograme jos am 78 acum de kilograme din 93 stai liniștit frate câți dus eu adresa mea sa vi sane vedem nu te stresa îți arăt eu tot și unde stau și ce fac unde ma plimb toată ziua pana încep munca

| Continchiscontsters a răspuns:

Ba chiar am un cont deschis sa ști în București chiar să-mi pun salariul acolo ăștia din construcții din București nu am vrut să-mi dea bani la mâna ai vrut să-mi dea în cont și eram gen ba ăștia chiar sunt corecți? Adică îți pune bani de muncă în cont când eu am primit doar la mâna bani cât timp am muncit în Constanța în construcții toată vara apoi am găsit la București de munca tot în construcții da ăștia nu dădeau la mâna bani chiar erau corecți cu omaneii le puneau bani în cont direct și asta a fost tot de acolo am venit aici la muncă și muncesc aicia acum îți arăta fapte dovezi sa vezi cu ochi tăi Adevărate nu cum spui tu rahaturi în numele meu dracu știe dacă chiar ești femeie sau bărbat ca oricum ești ciudată rău

| Continchiscontsters a răspuns:

Eu cât timp am fost în România Dumnezeu îmi este martor nu m-am dus în vacanță am muncit în construcții mult timp și pe plajă chiar și acum oamenii car ma vor la munca la ei și nu ma duc căci deja am aici de munca sunt aicia stabil pe picioare mele nu depind de nimeni cu munca mea și bani mei munciți de mine cinstit eu îmi plătesc chiria eu îmi plătesc apa calda apa rece întreținerea eu nu depinde de nimeni eu nu am venit aicia în vacanța eu am venit aicia sa muncesc atâta Dumnezeu îmi este martor la absolut eu nu ma ocup cu rahaturi și alte prosti

| Continchiscontsters a răspuns:

Fi al dracu sa fi și 42 de ani))))) ți-ai făcut și calculul cât sa ma ți acolo))))) frate stai la rând nu ești singurul care îmi vrea binele laughing)) am destui și pe aicia

| Continchiscontsters a răspuns:

Știu ma iubește toată lumea mult rău de tot laughing)))