| pufulete2021 a întrebat:

Bună,soțul îmi vorbește frumos numai când se culcă cu mine, în rest ma jignește, nu-i convine nimic din ce fac, ma face încuiată, proastă, ca-s un draq de femeie, duminica cea trecut m-a lovit, a dat 3 palme în cap, zicea ca palmele sunt pentru banii aia ce i-am virat la părinți fără ca el sa stie. Vreau să-i zic în fața ca vreau sa divorțez, dar mi-e frica de reacția lui, dacă aș pleca la părinți fără ca să-l anunț sa-r duce la politie sa zică ca am părăsit domiciliu, zicea ca mi-a făcut plângere la politie pentru bani, dar părinții i-au trimis un sfert din bani și în fiecare luna au promis rata.

22 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu zic sa te hotarasti in legatura cu viata ta si a copilului. Ti-am mai raspuns la intrebari asemanatoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt de acord cu violenta, dar sincer nu prea meriti tu nimic, dupa cate chestii urate i-ai facut sotului tau si comportamentul tau de hoata si mincinoasa, furandu-i omului toti banii din cont, ca sa-i dai parintilor tai.

| dullcat a răspuns:

Buna.Pleaca de acolo cat inca mai poti, mai sunt doar cativa pasi pana cand te va transforma in sacul lui de box. Cat timp mai ai de gand sa astepti si cate intrebari din astea mai pui? Este evident ca toata lumea iti sugereaza sa rupi,, casnicia''. Esti adult, poti pleca oricand vrei de acasa, nu esti proprietatea lui si nici nu te-a cumparat, nu mai suntem in secolul XV. Mergi la parintii tai, faceti imprumut sau ceva sa-i dati banii inapoi si treci direct la acte de divort, cat mai repede!

| pufulete2021 explică (pentru dullcat):

Ma înjura aproape mereu, în Dumnezeu mati, proasto, încuiato, nu te duce mintea la nimic, drac de femeie, nu prea ma lasă să ies din casa sa merg la magazin zice ca îmi iau chipsuri

| dullcat a răspuns (pentru pufulete2021):

Asta e abuz verbal si psihologic. Daca te-a si lovit e violenta domestica. De ce te-ai casatorit cu el? Nu l-ai citit de la bun inceput?

| GabiDumitrescu a răspuns:

CITI BANI, frate, CITI? Ca ai tot zis de aia dar nu ai detaliat deloc. Raspuns scurt, divortati odata si gata.

| Freya1 a răspuns:

Nu vreau sa te superi pe mine dar putina educație și gândite nu îți strica.

Nu sunt eu foarte inteligenta dar poate cu ce îți spun ți se deschid um pic ochii ca nu sunt singura ce îți dă sfatul asta.
Citește bine ce iti scriu eu și unii oameni de pe aici ca nu o facem cu răutate neapărat.

În primul rand soțul tău te manipulează și folosește.Asta inseamna ca te tine doar ca să aibă cu cine sa se culce,sa ii facă treaba în casa și sa îl aștepte acasă.Nu ii pasa de tine și nici nu te iubește.Un om când iubeste te respecta,îți vorbește frumos,te susține,îți oferă afecțiune, atenție (adică te mângâie, iti da o floare, îți spune un" mulțumesc pentru masa" etc) nu te bate și jignește.
Deci tu, indiferent de cum ai fost învățată sau ce ai văzut acasă, trebuie sa ști ca nu e normal sa trăiești asa.Sotul nu trebuie sa fie călăul tău ci omul ce te iubește și protejează.

Bun.Cred ca nu ai copii ca nu ai specificat nimic despre asta.Eh,mai bine ar fi nici sa nu faci cu respectivul.
Plus de asta, nu are ce sa îți facă politia dacă îl părăsești, e o minciuna ca să te sperie.Esti om adult și atâta timp cât nu ii faci vreun rău fizic sau nu ii furi ceva bunuri persoanele, politia nu te obliga sa stai lângă el.

Iar legat de treaba cu bani.Eu cred ca ar trebui sa muncești ceva sa iti castigi existenta ca să devi independenta și sa nu depinzi de el.Iar cu părinții tăi sa o lași mai moale ca nu e ok sa iei bani din casa omului sa le dai lor.Au doua mâini și doua picioare și ei.

| johnnny123 a răspuns:

Tu chiar vrei să-ți rezolvăm noi problemele din căsnicie? Mai ales dintr-o căsnicie cu atât de multe probleme grave, în care ambii parteneri se comportă oribil unul cu celălalt?

El este un ticălos care te lovește, tu îi furi banii. Căsnicia aia trebuia încheiată demult.

Așa că stați de vorba ca adulții și puneți-i capăt acum, până când lucrurile nu degenerează și mai tare și se întâmplă o tragedie iremediabilă. Mai ales că mai este și un copil la mijloc.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Ce-și face omul singur nici dracul nu poate desface.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Divorțați fără sa va pară rau de nimic.
Nu veți păți nimic chiar daca mergeți de acasă la părinți.eu vă sfătuiesc sa faceți pasul acesta acum.
Fără regrete, mergeți înainte.
Legat de bani nu poate face el nimic, chiar daca merge la poliție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o căsnicie toxica. Ieși din ea. dacă nu vă unesc copii, ceva, divorțează fara echivoc.

| 199onur7 a răspuns:

Tot voi îi luați de bărbați dupălaughing))) ma bate ma lovește rolling on the floor))))

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Si terminand cu o intrebare povestea ta, care ar fi intrebarea?
ce te intereseaza sa stii /sa aflii cel mai mult de ai scris astea?

| newaccountbye a răspuns:

Deja nu mai este o căsnicie. Soțul tău ori are probleme mentale ori are pe altcineva. Un asemenea comportament e inacceptabil și plus ca te lovește! Mergi tu la poliție și fa-i plângere ca te-a lovit și spune i cu frumosul ca vrei sa divortati, dacă nu poate duce o discuție mai bine o purtați la o secție de poliție! Și fără frica, primește mandat dacă îți face ceva!

| Andreea99911818181 a răspuns:

La ce i ai facut, nu meriti sa ti vorbeasca frumos nici cand se culca cu tine laughing

| depression17 a răspuns:

Întrebarea care ar fi?

| pufulete2021 explică:

Luna trecuta a venit un polițai la mine de mi-a luat datele de pe buletin mi-a cerut și nr meu și nr tatalui, sau a vb soțu cu el doar sa ma sperie

| razvanu439 a răspuns (pentru pufulete2021):

Asta e manipulare, dar de ce ar face asta? Tu nu l-ai întrebat? Mă nebunule dar tu ce faci cu banii?

| pufulete2021 explică:

Zicea ca pana nu vede toți banii în cont nu-și retrage plângerea

| darrio2007 a răspuns (pentru pufulete2021):

Daca acei bani sunt obtinuti dupa v-ati casatorit, banii sunt ai amandurora.
Pe el gestul tau l-a deranjat, dând bani parintilor, fara ca el sa stie. Sincer si pe mine m-ar fi deranjat.
Alta era daca ati fi hotarat impreuna asa ceva.

| pufulete2021 explică:

Sa dee Dumnezeu să ajungi în situația în care mă aflu eu acum.

| 22Florentina a răspuns:

Fugi de lângă el cât de țin picioarele! Asa a pățit și mama mea și m-a luat pe mine și a fugit departe de el a băgat divorț. Nu sta lângă un om care te face sa plângi sa suferi și asa mai departe.