| pufulete2021 a întrebat:

Bună,am plecat de la soț cu copilu și sunt la părinți,mi-am găsit un loc de munca, mama are grija de copil cât sunt eu la muncă, aștept să fac 3 luni vechime de muncă sa scot banii din bancă și sa-i dau banii înapoi la soț și să bag divorț de el,el îmi zice că chiar dacă îi dau banii înapoi, tot îmi face plângere la politie ca să ma bage la închisoare, se poate?

23 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu, cat timp sunteti casatoriti, banii lui sunt si ai tai si invers.

| darrio2007 a răspuns:

Cum adica dupa 3 luni de munca sa scoti banii din banca?
Daca ar fi vrut sa-ti faca plangere la Politie, o facea pana acum.
Se pare ca nici tu nici el nu sunteti cu picioarele pe pamant.

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru darrio2007):

Sa faca imprumut cred.

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreea99911818181):

Asta banuiam si eu dar preferam sa spuna ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

și sa-i dau banii înapoi la soț. Ce bani să-i dai înapoi? tot îmi face plângere la politie. Plângere pentru ce? Nu se poate/

| pufulete2021 explică (pentru sadrian46):

Pentru banii care i-am transferat la părinți

| sadrian46 a răspuns (pentru pufulete2021):

Acei bani ai cui erau? Dacă erau bani comuni, ai tăi și ai soțului, nu te poate acuza de furt.

| pufulete2021 explică (pentru sadrian46):

El e angajat și eu am făcut un credit pe numele lui direct în contul lui cu semnătura electronica și am transferat aproape toți banii la părinți

| Continchiscontsters a răspuns (pentru pufulete2021):

Nui bine ce ai făcut da nici el bine nu este ce face din toată prostia voastra și rahatul vostru o sa aiba mult de tot acel copil de suferit sa fiți conștienți de ce ați putut face propiei voastră familie din cauza la niște bani ca nu ați vrut din cauza la orgoliului de rahat pe care îl preferați și mândria superiorittea voastră de nimic pe care o preferați în loc sa stați sa va înțelegeți și sa va împăcată sa fiți o familie Adevărată si unit sa să vă târați prin tribunale și judecați pentru niște bani ca voi va puneți palmă la cu r va doare în basca ala își găsește una tu unul da acel copil o sa suport figurile voastre și totul începând de mic pana la ajunge adult iar multe îl vor marca căci el are nevoie de voi ca părinți nu ca Dușmani tranziția și nu mai alergați după bani

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru pufulete2021):

Atunci e un pic de fals si uz de fals aici. Oricum, iei cu suspendare, dar s-ar putea sa afecteze rezultatul divortului. Nu cred ca in asa masura cit sa nu iti dea copilul tie judecatorul.

| mihai69 a răspuns:

Se poate, dar se va stinge.

| Freya1 a răspuns:

Bai femeie, nu te baga în nici o banca. Tine-ti bani și creșteți copilul.Ai plecat de acolo, ai reușit, sa fi sănătoasă și sa nu te mai uiți înapoi.

Lasa-l pe el cu amenințările lui ca atâta timp cât te poate speria și manipula tu ai de pierdut.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu faci nicio închisoare, n-ai făcut nimic ilegal. Ori nu înțelege ce presupune căsătoria, ori vrea doar să te sperie.

| Continchiscontsters a răspuns:

Tu încă te lupți cu nenorcitul ala care bai asa ceva jale jaleeee rolling on the floor))) cum ba să-ți dai nevasta în jucata pentru niște bani rolling on the floor))) ba dacă fugea cu altul sau o ardea prin cluburi da aia este altceva da sa scoți bani pentru familie și sa fie bine și uite ce face handicapatul asta vai capul meu cum sa existe asa ceva ba

| Continchiscontsters a răspuns:

Pe ala tu trebuie să-l bagi la pușcărie ca nu trai dus la club și nici la aparate cu bani aia ai scos bani pentru familie da el dacă totul este pana la bani și nu familia lui pe primul loc da ce te aștepți de la asa distruși să-ți dai propria familie în judecata ba pentru niște bani care tot pentru voi iai scos tot pentru familia iai scos sa fie bine sa fie acolo ca nu strica ca nimic un ban pus deoparte și chiar și asa au fost scoși tot pentru voi erau familia voastră

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Ea a scos o suna mare de bani in numele lui fara ca el sa stie si i-a trimis parintilor ei. Eu personal m as fi simtit folosita. Daca tot sunt "o familie", ea nu putea discuta cu el despre banii aia? Nu ii putea spune ca are nevoie? Familia sunt Sotul si copilul. Parintii sunt parinti insa cand te mariti, familie e barbatul si copilul tau.

| Continchiscontsters a răspuns (pentru Andreea99911818181):

Tot absolut tot ce m-ar fi durut rău da cu Adevărat rău ma jur pe Dumnezeu ca tot ce m-ar fi dorut cu Adevărată daca pățeam asa ceva era faptul ca ma mințit atâta în rest ma pisam pe ei de bani ca făceam alți la loc și munceam plăteam eu tota viata mea ratata aia da dacă s-ar fi uitata în ochi mei și Mar fi mințit atunci m-ar fi distrus cu Adevărat căci eu când îmi pun încredere în tine îmi pun totul absolut totul în acel om și nu ma aștept în ruptul capului sa ma vanda sau minta o dacă ce mai mințit și Miai demonstrat ca nu pot avea cu Adevărată încrede în tine nu-și mai are rost haosul făcut îmi domostrezi tu ca om singur cine ești cu Adevărată ce rost mai au bani aia la cine sau dus și ce ai făcut cu ei când tu ma minți și eu pun încrederea cu Adevărată în tine și a-și și muri pentru tine da tu alegi sa ma minti sa ma vinzi pentru ce? Merita pentru niște bani să-ți vinzi omul de langa tine merita pentru niște bani sa faci asa ceva? Chiar atata de mult va luati bani ăștia mințile ma să vă puneți viata și familiile în pericol oamenii de încrede Adevărată pe inlocuit pentru ce bani? Toate astea pentru bani rolling on the floor))) rolling on the floor)))) rolling on the floor)))) rolling on the floor))))

| Continchiscontsters a răspuns (pentru Andreea99911818181):

Andrea ai insta? Voiam să-ți arat luna de pe cer în filtre rolling on the floor)))) rolling on the floor))))

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Are sotul meu. Ti l pot da pe al lui

| Continchiscontsters a răspuns (pentru Andreea99911818181):

Nu Andrea păstreazăl laughing)))

| Andreea99911818181 a răspuns:

In primul rand oricat de proasta ai fi, barbactu e un las si un om de nimic daca te da in judecata pe tine mama copiilor lui din cauza unor bani. In al doilea rand, intr o familie banii sunt comuni insa nimeni nu ti da voie sau dreptul sa iei din banii lui care sunt singurul venit in familie FARA sa il anunti macar. Asta depinde de fiecare relatie in parte. Unii o pot face altii nu. Din moment ce nu sunteti un cuplu extrem de bogat pentru care 2000 de lei sunt bani de paine, ceea ce ai facut nu prea se face. Eu nu as lua bani fara sa ii spun sotului meu, mi se pare in primul rand ca m as ascunde de el ceea ce din nou, e gresit. Indiferent ca te da in judecata tu nu ai ce sa patesti LEGAL. Legal erai nevatasa care a luat o suma de bani de la sot. Moral insa, esti o nesimtita. Indiferent ca aveti un copil impreuna, tipul merge la munca pentru a va intretine si nu cred ca te refuza daca ii spuneai ca ai nevoie de bani. Personal eu nu as lua bani de la sotul meu ca sa-i dau mamei mele doar daca mama mea ar fi intr o situatie in care chiar ar avea nevoie si m as sfatuii cu el. Inceteaza sa mai pui intrebari, ori ne iei la misto ori chiar esti panicata de ceea ce ai facut. doar ca sa ti para rau nu prea te simt!laughing

| Andreea99911818181 a răspuns:

Daca erati un cuplu cu foarte multi bani, cu siguranta nici el nu s ar fi suparat, despre asta e vorba in ceea ce am scris mai sus. Daca s-a suparat pentru o suma de bani inseamna ca erau munciti din greu ceea ce tu nu prea stii ce inseamna din cate se vede.