| mulinobianco a întrebat:

Prietenul meu nu le place la nici o prietena de-a mea.chiar si sora mai mare mea spus ca el nu ma merita si ca doar imi pierd timpul cu el. dar eu nu vreau sa le ascult fiindca data trecuta cind m-am intilnit (tot cu acest baiat) l-am llasat din cauza lor.si nu vreau ca sa se repete.fiindca eu il iubesc si el pe mine tot. voi ce spuneti? cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Fa asa cum iti spune inima asa zisii prieteni poate zic din gelozie, dar pe sora ta nu stiu cum s`o cred. daca te intelegi bine cu el, va simtiti bine impreuna, dc nu? fa cum crezi u, e viata ta.nu te lua dupa toti oamenii, pentru ca nu poti in ziua de azi sa te increzi in mai nimeni.bafta cu prietenulwinking

1 răspuns:
| JulieGianni a răspuns:

S-ar putea sa te inseli in privinta lui, iar cum dragostea e oarba. sa nu vezi ceea ce vad cei din jurul tau. Atat prietenii tai cat si sora sunt persoane "neutre" relatiei, deci vad mult mai bine cum se desfasoara lucrurile. Nu iti pot spune sa faci ce spun ei, pentru ca nu sunt ei cei care au relatie in sine, ci doar tu si prietenul tau stiti despre ce este vorba cu lux de amanunte... Ar trebui sa le vorbesti sincer atat prietenilor/prietenelor cat si surorii tale si sa-i intrebi ce vad ei gresit in relatia asta. Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu. Astept reactia ta