| Denisya a întrebat:

Buna,sunt curioasă, Stau cu cineva de6ani si avem 2copilasi.de cate ori ne certam fugea in brate la alta sa chiar fiind o panorama de la puf cu 3copii.se poza cu ea si zicea sa nu.l mai deranjez ca este cu mierea lui si ca o iubeste.apoi ma suna si îmi da dea sa aud cum se culca cu ea. oricum am suferit enorm. apoi după 3luni m-a sunat sa ne împăcat ca ma iubeste si ca ea a fost doar o aventură ca doar s-a culcat cu ea dar nu a iubit.o ca nu.mi poate lua locul. Lam iertat de dragul copiilor si am vazut pe Facebook mesajele ce i le trimitea precum ca o iubeste si Dumnezeu sa nu-i despartă.iar el spunea ca a facut caterinca doar sa se poată culca cu ea.mie îmi este foarte greu si acum după un an după ce neam împăcat.Ma gândesc tot acolo la relația lui cu ea. oare chiar a iubito sau nu. oare sa împăcat cu mine pentru copii sau ca ma iubeste asa cum susține el.eu il iubesc dar nu stiu oare el ma iubeste.pun întrebarea pentru bărbați.-Puteti sa va culcați cu o fata 3luni d zile fara sa nu simti nimic pentru ea? iar daca se poate dc daca iubeste un bărbat femeia cu care a trăit atâția ani si are copii daca se iveste o ceartă fuge la alta femeie?

Răspuns Câştigător
| BogdanBz a răspuns:

Poate a fost doar o pasiune, nu iubire. S-a aprins ceva in el si dupa ce a trecut scanteia si-a dat seama ca tot langa familie e mai bine. insa daca a facut asta o data, eu cred ca o va mai face si cu alta ocazie, mai ales ca a vazut ca l-ai iertat.

18 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Uite de asta nu e bine sa iti faci relati de copil si copii de copil. Daca nu faceai asta atunci acum nu erai obligata sa stai langa unu care nu te iubeste si te insala la fiecare colt de strada.Nu o fi prima si nici ultima iar daca a avut tupeul sa faca asta pe fata si sa te mai puna si sa asculti nu are scrupule si nu isi merita nici copii daramite pe tine

| Lioana a răspuns:

Din cate vad nu-l simti prea apropiat de vreme ce spui "stau cu cineva" si nu "stau cu iubitul meu". Exprimarea ta arata ca il simti ca pe un strain.
Stiu ce mult pot sa te lege copiii de tatal lor si inteleg ca ti-e greu sa faci o schimbare dar ar fi bine sa-ti cauti fericirea alaturi de cineva care te iubeste cu adevarat. Tipul nu pare prea inteligent daca a facut ceea ce spui tu si nu cred ca te iubeste nici pe tine nici pe cealalta. El spune vorbele astea ca sa fie acceptat de femei dar cine iubeste cu adevarat se comporta altfel. Faptele arata sentimentele mai mult decat vorbele.
Si da, un barbat poate sa se culce cu o femeie fara sa o iubeasca. Multi fac asta. Pe ei ii intereseaza mai mult sexul decat dragostea.

| WaterDrop a răspuns:

Nimic din ceea ce ai povestit tu nu intra in sfera normalitatii.Pari inca tanara si frumoasa, iar daca nu stai cu el doar pentru bani atunci te injosesti degeaba in relatia asta.Pe viitor nu va mai fi doar una, vor fi mai multe pe langa tine.

| Denisya explică (pentru WaterDrop):

Nu pentru bani deoarece nu este un bogat. ci pentru copii am 2.sunt cu el de când aveam 16ani atunci.iar pana in prezent am o fetita de 3ani si un băiețel de 4jumate.si acum ma bântuie trecut avut cu ea si când stau in pat cu el chiar si când ma culc cu el ma gândesc ca s-a culcat cu ea.incep sa cred ca am probleme ori inebubesc.Nu pot uita.dar îmi este mila de copilași nu as vrea sau despart de țară lor asa cum am fost eu despărțită de tatăl meu de la vârsta de 5ani ma gândesc ca altul mai bun poate nu gasesc.este altul sa nu însele când are posibilitatea?

| WaterDrop a răspuns (pentru Denisya):

Doar pentru ca a contribut la aparitia lor, asta nu-l face tata nici pe departe.Aici gresesti, nu ti-ai rezolvat drama copilariei tale si acum te trage inapoi.Si da, sunt o multime mai buni care sa nu te insele, care sa-ti iubeasca copii ca si cand ar fi ai lor si care sa`si puna si sufletul pe masa pentru tine daca le ceri asta, insa nu au curajul sa faca primul pas sau nu`i cunosti tu inca, asa ca preferi sa te irosesti in relatia asta plina de regrete, suferinte si nesiguranta zilei de maine.

| Denisya explică (pentru WaterDrop):

Multumesc pentru raspund mi-ai dat de gandit:*

| WaterDrop a răspuns (pentru Denisya):

Oricand.Sper sa fii bine si fericita.

| cyupaku a răspuns:

Ce intrebari frustante pentru cineva care da sfaturi

| Denisya explică (pentru cyupaku):

Aici ajutam cu experienta cu păreri dar si punem intrebari la rândul nostru dragă. daca îmi spun punctul de vedere asta nu inseamna ca eu nu am nelămurire si ca nu am nevoie la rândul meu de un sfat cyupaku.

| cyupaku a răspuns (pentru Denisya):

Era intrebare pentru mine...si era retorica

| cyupaku a răspuns (pentru Denisya):

Ce sfat sa-ti dea cineva tie care le stii pe toate

| Denisya explică (pentru cyupaku):

Hai ca nu am chef sa ma consum cu tine, nu meriti.

| cyupaku a răspuns (pentru Denisya):

Eu am incercat sa te ajut dar se pare ca iti meriti soarta

| Denisya explică (pentru cyupaku):

Cu ce m-ai ajutat?

| cyupaku a răspuns:

Dupa ce ai doi copii, poate sa faca orice din tine?

| Denisya explică (pentru cyupaku):

Al 3ilea e pe drum mi-a venit ciclu peste sarcina2luni abia in a 3aluna acum o saptamana am aflat ca sunt in 12saptamani si acum am13pe14.clar sunt terminat a

| alaandra a răspuns:

Dacă te iubea nu te înșela.cum ai putut să l ierți după ce te a sunat sa l asculți când făcea ceva cu aia? nu o sa se schimbe niciodată.nu ți pierde vremea cu el.nu ești singura care ai copii și fără bărbat.mai bine stai tu cu copii tai liniștită și îți vezi de viața ta, cu siguranță vei cunoaște pe cineva care sa te iubească și respecte.

| Denisya explică (pentru alaandra):

Mai greu cu 2copii si gravidă in 13saptamani cu al 3ilea.si am crescut cu tata vitreg si stiu ce inseamna am suferit mult.ai nu as vrea sa aibă de suferit si micuții meu pentru prostiile mele.Multumesc pentru sfat. pupici