| Bibicul22222222 a întrebat:

Buna,sunt fata si am aproape 14 ani. părinții mei se comporta cu mine foarte urat.Imi spun ca se comporta cu mine cum merit ca si animalele! Ma poreclesc mereu după înfățișarea mea(iapa,cămila,putoare etc nici eu nu mai stiu)Ma amenință cu bătaia si imi spun ca voi dormii afara. Vreau sa va povestesc ce s-a intamplat azi! Fratele meu indiferent ca "părinții"mei sunt acasă sau nu,nu ma lasa in pace, mereu ma agresează nu fizic ci mintal adică imi zice ca sunt putoare si lucruri de acest gen si este foarte enervant! Iar "tatăl meu" care s-a adresat "Terminați câinii războiului"ps(mereu pe mine si sora mea ne face cățele) Eu i-am zis fratelui meu sa termine iar "tata" a zis sa tăcem iar apoi a venit la mine si m-a lovit cu niște foile care le-a avut in mana peste fata, buze de trei ori si ziua trecută mi-a dat un șut in fund explicându-mi ca asa imi va face in lume si de ce țiganii le fac asa copiilor..ca sa se deștepte si a spus ca ..nu mai vreau sa mai spun multe pentru ca ma doare.Dar ce sa fac prieteni? Si nu, nu exagerez!

2 răspunsuri:
| Raniaa a răspuns:

Bună, auzi, dar să nu asculți! Nu pune la suflet şi încearcă oricât de mult poți să eviți situațiile în care ei te vor jignii. Încarcă să te autoeduci să nu îți mai pese. Şi învață!

| gshdyxdjs a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa te porti frumos cu fratele tau.
sa castigi un aliat. eventual daca va formati o relatie mai stransa frate sora se va enerva daca vei fii lovita. daca nu, atunci fa pe cateaua si musca daca te mai enerveaza asa.