| ireFUTABILx2x a întrebat:

Am 17 ani si sunt urat.Imi este foarte rusine cu infatisarea mea.De fiecare data cand vorbesc cu cineva incerc sa evit contactul vizual.Cand merg printr-o zona aglomerata imi las capul in jos.Am cativa prieteni dar cand se intampla ceva prin clasa sunt mai mereu lasat pe afara.Nu am avut niciodata o prietena.Inainte sa-mi dau seama ca sunt foarte urat invatam foarte foarte bine, dupa ce am realizat am inceput sa chiulesc doar pentru a sta singur.Intr-un timp nu am mai iesit deloc din casa.Parca toata lumea se uita ciudat la mine cand ieseam afara.De cateva zile am niste ganduri de suicid.Parca nu mai suport, ma simt prea urat pentru lumea asta...

20 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ce pot spune, nici eu nu ma cred frumos, sunt chelios si barboshappy
Insa nu imi pasa ce zice lumea, ba chiar fac misto de cate unii/unele care ii vad cu gura mare
GEN " Ce ma se intalni chelu cu prostu? "
Si automat mai tac din gura unii laughing
Deh, capu sus omule, suntem oameni
O femeie la vreo 35 de ani... mi-a zis o data...
"Nu conteaza cum arati, ci cum gandesti "
Aveam vreo 16 17 ani,vroiam sa o 'ard'
Mi-a zis pe fata "Puisor, nu conteaza cum arati, conteaza cum gandesti, frumusetea e trecatoare "
De atunci am inteles, multe lucruri se leaga, cat despre sinucidere, eu zic mai bine sa o lasi balta laughing
Tu in loc sa iti faci curaj, sa te imbarbatezi, sa continuui sa lupti, in o buna zi vei fi stalpul unei famili happy tu vrei sa mori?
In fine termin cu asta ca scriu romanebig grin

| JustMusic a răspuns:

Te-ai lovit la cap de curand?
Nimeni pe lumea nu e urat, toti avem ceva frumos si toti trebuie sa ne acceptam asa cum suntem.Nu ai dreptul sa iti ei viata, doar Cel care ti-a dat-o il are.
Invatai bine, asta era atuul tau, caree trebuia sa il perfectionezi nu sa te lasi peo uureche.
De ce consideri tu ca esti urat? Sunt oameni care au boli incurabile, care sunt handicapati fizic si merg mai departe dar tu de ce vrei sa-ti pui capat zilelor?
D-zeu a creat o persoana pentru fiecare, tu inca nu ai gasit jumatatea ta.
Acceptate tu asa cum esti, si lasa-i pe ceilalti in pace.
Poate esti tu foarte timid si creeierasul tau face fel de fel de ipoteze cum ar fi asta ca esti urat.Baga-ti mintile in cap si punete pe carte, si nu te mai rusina cu infatisarea ta.

| Simplicity a răspuns:

17 ani e o varsta de trecere, ft rar sunt persoane care arata perfect la anii acestia. O sa vezi ca dupa vreun 1-2 o sa fii altfel.
orice lucru se capata prin efort ai grija de tine, de corpul tau si ar fi bine sa revii la studii.

| Nickname1890 a răspuns:

Poate vin tarziu cu raspunsul asta, dar parerea mea e ca nu exista persoane urate ci doar neingrijite si neatente cu aspectul exterior.

Nu ai avut niciodata o prietena din cauza faptului ca esti nesigur pe tine. Iar unul dintre lucrurile de care fetele sunt atrase, este increderea in sine pe care o are un barbat. Fetele nu sunt atrase de aspectul fizic asa mult cum suntem noi barbatii.

Daca vezi mesajul asta lasa-mi te rog un ID pe privat, poate pot sa te ajut.

| Daniela_6645 a răspuns:

Fiecare e frumos in felul sau, sunt sigur ca si tu esti ff frumos, nu trebuie sa te rusinezi de infatisarea ta. dumnezeu te-a creat asa iar tu poti sa faci mici8 modificari, sunt sigura ca daca vei urma exemplele altora vei putea sa arati mai bine/nu te descuraja si in nici un caz nu trebuie sa te sinucizi.in primul rind este un pacat iar in al doilea rind viata merita traita din plin.si eu am 17 ani si nu m-am intilnit cu nimeni nu m-am sarutat cu nimeni dar asta nu inseamna ca eu sunt urita sunt ff draguta sunt in top si mereu am cele mai la moda haine...asa ca totul este in miinile tale.nu dispera.totul va fi bine...sunt sigura ca iti vei gasi jumatatea si veti avea niste copii fericiti si sanatosi.si cu scoala la fel fii din nou un elev exemplar si in ciuda la toate fii tu.si stii ca aici cineva te iubeste(L)

| IonutskilzZ a răspuns (pentru Daniela_6645):

Mad, ai cam batut campii. De unde stii ca o sa aiba copii? Hmm, esti in top?

| CristiPalidu a răspuns:

Ai dreptate. Imi imaginez cum arati. Ai o fata pisata la 17 ani. 16-17 e varsta frumusetii, deci vei fi un urat toata viata ta. Sfat: Shoot yourself

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiPalidu):

Poate asa esti tu. Imi imaginez cum arati tu. Si nu mai folosi engleza ca esti praf

| Gavris_Paul_1997 a răspuns (pentru CristiPalidu):

BA, ce raspunsuri dai, imi imaginezi ca esti cel mai urat om din lume laughing)))))))

| ViseMaicăVise a răspuns:

Hey, probabil ca este doar imaginatia ta. Ti s-a spus vreodata ca esti urat sau doar asa te vezi tu? Si eu am mereu probleme de genul, am descoperit ca nu imi place absolut nimic la mine insa de curand mi-am schimbat lookul. Sunt de parere ca poate o tunsoare noua sau schimbarea stilului te-ar face si pe tine sa te simti mai implinit.

Capul sus, privirea inainte si incearca deci sa nu mai dai atata atentie celor care "se uita ciudat la tine", iar cat despre clasa, poate esti lasat pe afara pentru ca esti mai retras (ca si mine, dealtfel), asa ca mai incearca sa intri in vorba cu colegii si lasa-le incolo de ganduri de suicid. happy
Si eu am avut, stiu cum sunt, asa ca iti spun ca nu se merita sa iti iei viata, deoarece esti inca tanar si timp de iubite ai cat vrei.

Zambeste mai mult si gandeste-te la prietenii tai, la scoala, la visele si dorintele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti frumos. Si eu eram la fel ca tine dar multi m-au sfatuit ca sunt frumos istet si ca nu trebuie sa aplec urechea la cei fara minte. Dar. Noi doi si restul de aici suntem OK.

| iCappy a răspuns:

,,suicid''? Mai lasa minecraft-ul si nu te mai gandi la prostiile astea ca cica,, esti urat''

| Overom a răspuns:

Cam aceeasi problema o am si eu ...cam asa e viata esti frumos ai noroc ...esti urat ca in cazul nostru trebuie sa suferim ca asta e viata trebuie sa ne obisnuit cu viata care o avem ca nu vom avea o fata frumoasa langa noi sau chiar deloc.

| floryn05 a răspuns:

Nu exista oameni urati si oameni frumosi fiecare e frumos in felul sau chestia asta ca lumea se uita ciudat la tine e doar in capul tau o obsesie capul sus si privirea inainte nimeni nu te va privi intr-un mod anume asa ca in locul tau as lasa deoparte prostiile astea si mas apuca sa-mi fac un rost in viata ..in loc sa ma gandesc la tot felul de prosti... sper ca te-am ajutat!

| IonutskilzZ a răspuns:

Uite cum sta treaba, un om nu e frumos toata viata. Acum nu e mmentul tau, mai asteapta. Si cu fetele e alta treaba, acum daca ai bani ai cate fete vreiwinking si app banii se fac cu carte, uneori o sa vezi ca daca te lasi de scoala o sa fie cea mai proasta alegere a ta. Si app lipsa de comunicatie cred ca e problema ta, incearca sa fii mai deschis sa vorbesti mai mult!winking viata e scurta, oricum o sa se termine odata de ce sa nu mai profiti de ea? Sper ca te-am ajutat big grin

| ionuttemeri a răspuns:

Fratica aceias problema o am si eu dar nu avem ce face in cazul nostru trebuie sa stam in banca noastra si sa ne vedem de ale noastre si sa ne obisnuim cu gandul ca o sa ramanem singuri si nu o a yubym vreo data

| MariusAdrian95 a răspuns:

Pune o poza cu tine si iti zic eu dc este urata sau nu

| QAndreyQ a răspuns:

Mah ascultama Nu esti urat stai calm Nimeni Nu e urat "aproape Nimeni" infine tu vezi ce faci ca sunt sigur ca sunt multe persoane care te plac asa cum esti big grin

| Constantin_Onciu_1998 a răspuns:

E greu sa lupti cu durerea sufleteasca, esti prea sensibil, prea timid, rusinos si chiar frica de ce-i din jurul tau, toti suntem la fel un schelet acoperit de carne.Nu asculta rautatile care ti-se sepun, nu-i baga in seama, traiesteti viata cu bune cu rele si stai calm intr-o buna zii iti vei gasi si tu jumatatea.Aaa si nu uita, sinuciderea e pentru cei ce sunt lasi..Eu unul sunt foartr timid si nu am avut inca primul sarut si am 16 ani, nu ma cred frumos dar nici urat, daca vrei ma poti contacta pentru mai multe sfaturi ...id- Menace_Society666

| Danuț_Dan_1975 a răspuns:

Nu nu-i adevarat nu esti urat.Trebuie sa fi tare doar.