| Cata_Panda_1997 a întrebat:

Sunt noua aici,daaaaaar,am o intrebare :
Am un prieten cu care am vb si m-a intrebat daca vreau sa fiu iubita lui. Dupa cateva ore mai incolo, m-a intrebat daca suntem impreuna. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Daca te-a abordat pe net, sau telefon, nu cred ca e serios.Asa ceva cred ca,, se discuta,, face to face, si nu prin mesaje.

| anss23 a răspuns:

Păi dacă nu poţi fi destul de deschisă cu el încât să clarificaţi lucrurile, cred că v-aţi cam grăbit cu "relaţia" asta. Plus că un băiat care chiar ţine sincer la o fată o va întreba faţă în faţă daca vrea să fie cu el, sau măcar la telefon, în opinia mea. Cred că ar trebui să te asiguri dacă intenţiile lui sunt sincere şi tu la rândul tău să îi vorbeşti deschis şi să îi spui daca eşti sau nu pregătită de o relaţie cu el.

| sabin89 a răspuns:

Intreaba-l: Dar tu vrei sa fii iubitul meu? Daca zice ca nu, atunci nu accepta nici tu.

| Violleta2022 a răspuns:

Decizia iti apartine!
Daca vrei sa fii iubita lui, ii raspunzi DA si gata!
Vezi ca acceptand o relatie de iubire, s-ar putea sa-ti ceara si sex... poate-i bine sa lamuresti asta cu el.

| Andersen2k18 a răspuns:

Daca vorbesti cu el de mult, si iti place de el, De ce sa nu accepti? Adica nu ai nimic de pierdut, asa mi se pare normal.