| anonim_4396 a întrebat:

Sunt o persoana sociabila, ma pot imprieteni foarte usor cu oricine, cu toate astea nu am prieteni si ma simt singura. Am inceput sa ma simt singura de cand prietenul meu s-a angajat si nu mai are timp sa iesim. De aceea nu am simtit nevoia sa-mi fac prieteni cu care sa-mi petrec timpul liber pentru ca il aveam pe el. Cum as putea sa-mi fac niste prieteni/prietene cu care sa-mi petrec timpul liber? Mentionez ca nu cunosc multe persoane. Multumesc mult, astept raspunsuri. happy

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Draga mea, nu ne-ai spus mai nimic despre tine (cati ani ai, daca inveti sau lucrezi). Trebuie sa cunoastem aceste mici amanunte pentru a putea sa-ti dam niste sfaturi. Prietenii ti-i poti face, de obicei, la locul unde iti desfasori activitatea (scoala, servici), printre vecini sau la recomandarea colegilor, rudelor etc. Deci, astept detalii pentru a putea sa-ti spun mai multe. Cu prietenie!

| Miss Sintetic a răspuns:

Persoanele pe care el cunosti, iesi cu ele in cluburi, sigur ele cunosc alte persoane si asta inseamna ca si tu o sa cunosti alte persoane. sau iesi cu colegii la un suc (ai fi surprinsa cat sunt de diferinti in timpul liber).

| Lilik a răspuns:

Pai daca esti inca in liceu sau la facultate mergi la ore, la cursuri.intra in vorba cu colegii tai. daca nu, angajeaza-te si tu pe undeva.

| gabitza_cool a răspuns:

Teas sfatui sa iesi undeva, de exemplu la disco, cred ca vei cunoaste multe persoane cu care te vei imprieteni!