| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am terminat o relatie de 5 ani, eu hotarand asta.
Am nevoie de sustinere, am nevoie de feedback pozitiv, plang incontinuu, vreau sa-mi spuneti c-o sa trec peste, va rog, am nevoie de asta.
Nu caut atentie, chiar deloc, vreau doar sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Unicornlover7 a răspuns:

In viata, unii oameni nu sunt facuti sa ramana, ci sa vina, sa te invete ceva, si apoi sa plece. Daca tu ai simtit ca nu mai trebuie sa stai cu el, bine ai facut. Deci, ai invatat ceva. Cat despre cum te simti, sigur iti va trece, balta e plina de peste, si ce e baiatul perfect pentru tine, e rezervat pentru tine...doar asteapta ca vine. Iesi din casa, ia-ti cateva prietene si mergeti la munte, sau in alt oras, deconecteaza-te si distreaza-te si o sa treci mai usor peste. Incearca sa scrii o poveste sau un cantec sau ceva, ca te va ajuta sa te eliberezi prin arta. Se numeste "catharsis". Si nu mai fi suparata, uite eu te salut din Cluj, si iti trimit toata fericirea din lume! happy

47 răspunsuri:
| hreff a răspuns:

Viata merge mereu inainte o sa trci si peste asta ai sa vezi.