| Idkkk7 a întrebat:

Bună TPU, acum un an am fost împreună cu un băiat dar ne-am despărțit după o lună de relație din cauza mea, l-am mințit și rănit.Recent am început să am iar sentimente pentru el și regret enorm prostia din capul meu în acea perioadă dar nu i-am spus.Am observat să se uită la mine și ca nu face mișto cu prietenii lui pe motivul ca mă uit la el destul de insistent fără să vreau.As vrea să vorbesc cu el să îi explic ca a fost o greșeală și ca îmi e dor de el si de relația noastră dar nu mi-a răspuns la,, bună". Credeti ca este o idee buna sa încerc in continuare sa iau legătura cu el sau sa o las baltă?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai gasit pe altul, intre timp, că il uitai rapid.
Fara suparare dar ar fi un fraier daca ar reveni la tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este o idee buna, fiindca nu te va ierta niciodata si nu-i pasa de tine, dar probabil ca-ti coace vreo razbunare sau bataie de joc.

| Idkkk7 explică (pentru Violleta2022):

M am gandit la asta, multumesc pentru răspuns!

| dullcat a răspuns:

Din pacate, daca avea si el cel mai mic gand de a relua relatia, iti raspundea la salut.Din moment ce n-a facut-o, inclin sa cred ca raspunsul e nu, nu este o idee buna sa incerci in continuare sa iei legatura cu el. Minciuna are intotdeauna picioare scurte.Invata din greseli si ai rabdare, vei mai gasi si alti baieti pe viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-ai inselat?!

| Sekim a răspuns:

Relatia asta a avut loc acum un an, si de abia acum ti ai dat seama ca ti ai batut joc de el si ca il vrei inapoi? Daca ma intrebi pe mine, clasic femeie average fara nicio valoare. Ar fi el prost daca s ar mai uita macar la tine, ce sa mai vorbim despre relatie sau sa vorbeasca cu tine. Daca tu te ai trezit asa din senin dupa un an ca iti e dor de el si de relatia voastra ( relatie de 1 luna btw ), inseamna ca nu prea ai gasit ceva mai bun in timpul asta sau esti o neasumata ( ca sa nu zic lucruri mai frumoase ). Oricum, in ambele cazuri poti sa o lasi balta. Data viitoare inainte sa incepi o relatie si sa iti asumi responsabilitati mari, mai lucreaza la caracterul tau.

| StratulatVictoeEugen a răspuns:

Nu.

| Anonimx033 a răspuns:

Atâta timp cât tu l-ai rănit și mințit înseamnă că nu ai avut sentimente puternice pentru el. El a suferit, și-a învățat lecția și, cel mai probabil, și-a pierdut și încrederea în tine. Bineînțeles că depinde de situație, există certuri într-o relație din motive minore și fiecare merită o a doua șansă. Însă depinde de felul în care l-ai mințit și cu ce l-ai rănit iar decizia îi aparține lui. Lucrurile grave se pedepsesc. Dacă nu ți-a răspuns înseamnă că nu mai este interesat de tine și ar fi bine să îți înveți lectia pe viitor, pentru următoarea relație. O relație se bazează pe respect, sinceritate și încredere. Și, mai ales, pe valorificarea sentimentelor celuilalt.

Zi bună.