| Bv_Andrey_1977 a întrebat:

Buna tpu.Am 14 ani, si eu iubesc o fata atat de mult in cat as face orice pentru ea.Azi am vorbit cu o prietena buna sa mearga daca poate sa ii ia ceva,i-am dat bani, si i-a luat, cu ocazia de valentine's day, ca tot se apropie.Asta o sa i-o dau atunci.I-am mai daruit si o ciocolata de la Milka in forma de inima si s-a bucurat,si am imbratisat-o,si ea pe mine,apoi mai incolo eram singuri si i-am daruit un desen facut de mine frumos,si am pupat-o pe obraz,si ea nu s-a retras,si a zis ca nu s-a suparat.O iubesc foarte mult,o stiu de mult timp,am colabora cu ea,Dar intrebarea este daca ea ma place,ce as putea sa fac,ca sa imi dau seama daca ma iubeste si ea,este vreo chestie ceva? sau de unde sa imi dau seama,eu rad la glumele astea, ma cheama pe afara, si eu la fel, suntem prieteni foarte buni.De valentine's day care o sa vina, o sa ii fac cea mai mare surpriza.Pe langa casa ei este o gradina.Acolo o sa pun niste lumanari parfumate care formeaza o inima,o sa o leg la ochi,o duc acolo,ii dau jos aia de la ochi,si ii voi da cadoul. Apoi o sa o intreb daca vrea sa fie cu mine,baga o melodie lenta si ne invartim un pic,si apoi o las un pic pe spate,si vreau sa o sarut, este o delicatese rara aceasta fata.

Va rog sa imi spuneti cum sa fac sa imi dau seama daca ma place, si ar vrea sa fie cu mine, oae o sa ii place cadoul.

Funda!

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dupa ce ti-am citit,, povestea,, am ajuns la concluzia ca fata te place, am remarcat ca esti si romantic...

| Bv_Andrey_1977 explică (pentru mona):

Multumesc,m-ai facut sa plang, eu iubesc acea fata si o stiu ca Tatal Nostru!

| darrio2007 a răspuns (pentru Bv_Andrey_1977):

Esti mort dupa ea.Dar esti inca un copil.Ma gandeam sa te intreb daca stii Tatal Nostru dar prefer sa tac.Este doar un mod de a spune ca o cunosti ca pe Tatal Nostru.Mai asteapta pana iti va da si ea dovada ca intr-adevar tine la tine.Esti doar un copil care pentru un anumit gest din partea unei fete, poate involuntar, esti in stare de orice.Pana la dragostea adevarata(ma refer la sentimente)mai aveti de trecut prin viata.Amandoi.

| darrio2007 a răspuns:

Te milogesti cam mult.Mai ai rabdare inca un an? Pana la Valentine`s Day din 2015? De obicei, noi baietii, suntem cam grabiti.Cred ca nu esti prea convins de ce vei face si ai vazut prea multe filme.Intreab-o.Fii original.Decat sa te chinui sa faci atatea. Daca iti va spune un NU dupa atata efort vei fi mult mai dezamagit decat daca nu le faci.Ma refer la chestia cu gradina si lumanarile.

| AlexandruTeodor a răspuns:

Cel mai bine nu-i zice brusc, daca o iei brusc sigur o sa zica nu. Iti dai seama usor daca te place sau nu, incearca sa nu fi obsedat, nimanui nu-i place o persoana obsedata. Cel mai bine te comporti normal si gasesti un moment sa-i zici, dar atentie, nu brusc, te asigur ca o sa zica nu indiferent de ce simte. Si cu chestia de Valentine's Day eu zic sa te mai gandesti, probabil nu prea o sa-i placa ideea, comporta-te cat mai "cool" si nesimtit(nu in adevaratu' sens al cuvantului laughing, intelegi tu ). Succes!

| Pop_Serban_1990 a răspuns:

Pai zic ca nu ar trebui sa astepti pana de Valentine Day, cine stie ce s-ar putea intampla pana atunci, eu zic sa ii spui ce ii simti si atat!

| piticot1 a răspuns:

Pur si simplu, intreab-o

| Alexandru_Claudiu_1979 a răspuns:

Frate fetele nu vor unu care sa se streseze pentru ele te chinui prea mult, be cool, si ca sa aflidaca te place trebuie sa nu ii dai importanta un timp norocwinking

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Alexandru_Claudiu_1979):

Imi pare rau sa te contrazic. Fetele apreciaza astfel de gesturi si apreciaza si baietii care fac eforturi sa isi arate sentimentele.

| jerryboy a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa fi mai calm si sa nu te stresezi asa de tare cu cadouri si cum sa faci sau sa iti faci cine stie ce planuri pentru a o cuceri si cum zice si Pop_Serban_1990 nu astepta pana la Valentine's Day, stiu ca acum tie greu sa faci urmatorul pas dar trebuie si cu cat mai repede cu atat mai bine asa ca te spatuiesc ca maine sau cand poti sa mergi la ea si sa vorbiti serios despre acest lucru si daca o sa fiti impreuna o sa poti sa ii oferi de Valentine's Day un cadou ca iubit nu ca pieten.

| RazvanMihai17 a răspuns:

Pai acum gandeste-te putin, cu acest cadou o sa ramana cat de cat surprinsa, asta inseamna ca s-ar putea sa te lase singur acolo si sa plece sau sa te ia chiar ea in brate si sa te sarute, gadeste-te si la asta... Si daca vrei sa stii daca si ea te place si vrea sa fie impreuna cu tine sau poate ea vrea o prietenie mai apropiata. Ii spui si ei tot ce simpti pentru ea, ii explici mai multe ca o iubesti toate astea, apoi o intrebi daca ar vrea sa fi-ti impreuna. Pana la urma nu prea ai nimic de pierdut... Si apropo "studiaza" bine aceasta fata, la varsta ta e aiurea sa iubesti asa mult, si sa faci gesturi din astea, ai grija sa nu profite de tine, bafta!

| D3is a răspuns:

Frate, iti dau un sfat, nu o lua din prima cu gesturi de astea ca tot tu o sa iesi in pierdere, intai fa-ti curaj si invit-o in oras la un suc, o cafea, o prajitura la cofetarie, mai plimbate cu ea prin parc si spune-i tot ce simti pentru ea si te asigur eu ca daca te place o sa fie cu tine daca nu te place o sa te refuze politicos fara sa te supere si poti ramane bun prieten cu ea dar nu renunta niciodata la gandul de a fi cu ea ca cine stie in viitor poate chiar o sa fii cu ea.

| LaurSacalu a răspuns:

Daca nu a luat nimeni funda aia care ai pus-o tu in joc mi-o poti da mie dupa ce o sa-ti spun ca tristetea ta nu iti aduce fata in brate.Atunci cand tu iti doresti sa fi remarcat si placut de ceilalti sau chiar de fete ai nevoie de curaj ca sa dovedesti asta si trebuie sa faci ceva care sa-i impresioneze pe toti, intelegi? Daca da atunci uite si motivul fericirii tale:ajuta si apara fata aceea si singura va intelege ca tu tii la ea.
Fi tu un erou in stilul tau si vei vedea ce inseamna sa te iubeasca fetele!