| popicu a întrebat:

am 19 ani, sunt din Ct-a, iar de prin clasa a 10-a am ales sa ma apuc sa fac ceva bani din site-uri, in defavoarea "umblatului cu fetele", in prezent sunt administratorul unei firme de publicitate, unde imi pierd o mare parte din timp. As vrea in viitorul apropiat sa gasesc o fata cu care sa am o relatie mai de durata (nu cum erau cele la 16-17ani), ce as putea sa fac sa am succes? Mentionez ca sunt inscris si la o facultate profil economic, pe care o sa o incep in octombrie insa stiu ca majoritatea studentelor de acolo sunt foarte materialiste sau "pitzi". Multumesc! Fundita pentru raspunsul cel mai practic
P. S. Sunt saten, 1, 88m h, permis categoria B de 1 an si ceva, zodia gemeni( romatic)

Răspuns Câştigător
| alissu a răspuns:

Pai.nu stiu ce sa spun.nu exista o reteta pentru succes la fete. Observa bine fetele din jurul tau si incearca sa-ti faci o impresie despre cele cu care te-ai potrivi.Incearca sa gasesti fata potrivita in locul unde nu te-ai fi asteptat niciodata so gasesti asa e dragosteawinking succes!

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Am o solutie pentru tine, dar numai daca crezi in Dumnezeu. happy

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, caracterizarea ta de mai sus ar fi ok mai degraba pentru o angajare si nu pentru ce ai tu nevoie. Nicio fata care este in deplinatatea facultatilor mintale si pentru care nu banul este important, nu ar ``raspunde`` unei asemenea ``cereri``. Tu ai nevoie de o relatie si nu de o slujba. cu acesta atitudine, sigur, nu vei gasi ceea de cauti., sau nu-ti va placea ceea ce vei gasi. Schimba mentalitatea poate vei avea mai mult succes. Pa

| adriangabor92 a răspuns:

Sa fii politicos, gentalmen

| antoneta a răspuns:

De unde stii tu cum sunt acele fete de la facultatea pe care o vei urma? tu vrei sa devii acum un casanova? ti-ai facut averea si acum vrei femeie? in primul rand, gandeste-te bine ce vrei, vrei o relatie de lunga durata, sau aventuri?

| riana36blue a răspuns:

Ai dreptate nu mai gasesti fete bune in ziua de azi, doar,, pitzi" si materialiste, exact cum ai spus si tu. Dar stai linistit, cand va aparea,, jumatatea ta"vei vedea.Si nu te lua dupa ceea ce ti-au raspuns altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descrierea ta e una demna de un c. v. Gandeste-te ce calitati de personalitate ai (temperament, caracter, aptitudini), tu ca si om; asta cauta si apreciaza o fata cu capul pe umeri. Ca si raspuns practic: incearca sa devii amicul fetelor care au ceva de spus din jurul tau; asa vei avea ocazia sa le cunosti in timp iar apoi poti decide cata incredere poti sa acorzi unei anume fete si relatiei cu ea. E plan pe termen lung; crede-ma, e mai practic sa-l concepi asa decat peste noapte, merita sacrificiul. Bafta!

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai exista fete cu capul pe umeri?

| popicu explică:

@harciog te-ai caracterizat foarte bine
@antoneta am mentionat ca vreau o relatie de durata, nu ma intereseaza aventurile

| popicu explică:

@matchpoint am scris ca sa nu se inteleaga ca sunt prost, am foarte multe abilitati si ma descurc in multe, am decis sa spun despre firma pentru a se intelege motivul pentru care am renuntat sa caut fata cu care as putea avea o relatie, nu amestec partea financiara cu cea sentimentala