| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 18 ani, am renuntat la scoala pt ca nu aveam posibilitatea sa o continui si sunt de 1an in Anglia cu prietenul meu. El ma umileste,imi vorbeste urat, ma injura, nu mananc nimic aproape toata ziua ptc nu muncesc. El imi zice ca nu ma tine el. Ce e de facut? Nu am pe nimeni care sa ma ajute. Mentionez ca prietenul meu imi vb in ultimul hal. sad

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sau vorbeste cu prima femeie politist pe care o vezi! Pana nu e prea tarziu!
Asta nu e prieten, risti sa vina baut odata si sa te bata sau dea afara, si atunci?! Sau te trimite la "produs" si o sa fie iadul pe pamant!

| neutrino a răspuns:

Deja ai facut o mare greseala. Vino acasa!

| mgtow a răspuns (pentru neutrino):

Eram in GB incercand sa fiu sofer de tir, nu am nimerit pentru ca aia nu sant in stare sa angajeze soferi profesionisti si era cat pe ce sa vin in Romania dar am avut noroc ca m-a chemat taicameu in Spania pe tir si acum sant multumit pentru ca in tara n-ai ce face nu e de trait, e sclavie curata las-o sa se descurce in marea britanie

| Lawliet14 a răspuns:

Intoarce-te in Romania si reapuca-te de scoala! Ai luat o decizie foarte proasta.

| ambicio a răspuns (pentru Lawliet14):

Ce-i cu mesajul din privat? Nu îți pot scrie pentru ca sunt junior

| seth2016 a răspuns:

Suna la Domestic Violence Helpline. Serviciile lor sunt muuuuuult mai dezvoltate decat ale noastre.

| mgtow a răspuns (pentru seth2016):

Buna idee, mai rau ca in Romania nu va fi nici in UK nici in Spania, Italia, Olanda, Belgia, Danemarca, Austria, Germania, Finlanda ...nanana

| mgtow a răspuns (pentru seth2016):

E azil pentru femei acolo, face un curs si se angajeaza imediat dar e destul de traumatizata ca sa stie unde trebuie sa mearga, are nevoie de o indrumare como dios manda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa tot posibilul si pleaca, fura-i niste bani daca n-ai incotro, oricum o merita. Nu ai de ce sa mai stai acolo, dai de stire la autoritati, fa ceva!

| ambicio a răspuns:

Acela nu se mai cheamă prieten, în prieten nu se comporta astfel. Îmi pare foarte rău pentru tine, nu am crezut niciodată ca exista astfel de oameni; ai făcut o greșeală ca te-ai dus acolo. Bănuiesc că la 18 ani trebuie să te întorci în România să îți schimbi buletinul și atunci ar fi bine să rămâi acasă la părinți, eventual sa termini școala sau sa lucrezi aici. Nu trebuie să accepți un comportament de genul din partea nimănui, ai grijă ca în viață să stai lângă oameni cu o personalitate frumoasa, doar tu îți alegi anturajul, în funcție de asta tragi popoarele. Numai bine sad

| ambicio a răspuns (pentru ambicio):

Offf scuze am autocorector la tastatura, am vrut sa zic un prieten și tragi popoarele.

| ambicio a răspuns (pentru ambicio):

Ponoasele

| Zuupass a răspuns:

Eu zic sa te intorci in Romania, iar acolo sa cauti o munca sau sa reincepi scoala, alta chestie ar fi sa incepi sa muncesti acolo, dar nu ai avea unde sa stai