| alexandrastietotul a întrebat:

Hey :*... Buna! Nu am mai intrat de foarte multe pe cont, insa aici stiu ca gasesc pe cineva care sa ma ajute si sa nu imi tina reprosurihappyO sa va scriu foarte mult este o poveste lunga, citit-o cu atentie si ajutati-ma va rog :*o sa dau funda pentru cei interesati :* App imi cer scuze de greseli :*
Am 19 ani, si sunt maritata de 2 ani, tin sa anunt ca am fugit cu el, insa acum vorbesc cu parintii...Ma doare inima sa spun dar nu ma mai inteleg cu el,la inceput totul a fost frumos, ma iubea il iubeam, pana am gasit ca a vorbit cu o fata(nu s-a intalnit cu ea deoarece ea nu dorea) apoi a sunat-o pe fosta prietena sa ii zica ia i-a fost dor de ea, iar ea m-a sunat pe mine(in fine l-am iertat)... Acum cred ca iar vorbeste cu cineva nu stiu sigur, insa la noi totu a mers prost de acum un an jumate totul a fost frumos la inceput 6 luni apoi a inceput cu o palma,um pumn si tot asa tin sa va zic ca am luat bataie de foarte multe ori,mai ales acum ca m-am mutat cu el si stam singuri,la inceput eram cu parinti lui,acum o saptamana mi-a zis ca mami a vorbit ceva de ei si ca nu ii mai suporta si etc acum imi zice ca eu tin cu ea si ca sa ma duc la ea ca ea profita de mine(a murit taicamio si iau niste bani dupa el cat timp sunt in scoala eu vreau sa continui si facultatea deoarece sa ma ajute si pe mine sa imi dea bani de permis si etc) toata ziua ma cert cu el,imi zice sa plec ca cand vine acasa vine cu scarba si etc sad apoi vine la mine si ma pupa si restul,acum inainte sa plece la munca ne-am certat foarte urat,si mi-a zis sa plec,mereu zice a plec de la el,dar nu pot ma doare sufletu,el e foarte mamos toata ziua doar cu maicasa si taicasu, daca zici ceva de ei moare, dar el pe mine ma injura de ai mei si ma face in ultimu hal, ma simt ultima persoana..maicamea zice sa ma duc la ea daca nu mai merge dar il iubesc prea mult,si nu stiu ce sa fac de aceea va cer si ajutoru sadVoi ce ziceti? mereu stau plang,si nu mananc,am slabit enorm de mult, dar nu pot sa recunosc ca o duc rau, ceea ce maicamea a simtit asta sadAjutati-ma va rog,.ce sa fac? cum voi trece peste? voi reusi? eu zic ca nu! Voi ce ziceti? Eu sunt foarte geloasa si il cam tin din scurt si vrea sa fie liber nu inchis asta zice mereu, ca sa insurat nu s-a dus la inchisoare

11 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Proasta mai esti,cum sa stai mai cu un cioban,cu unul care iti face zile fripte,de ce esti tu obligata sa ii suporti magariile,nu vezi ca face totul sa scape de tine si tu te tii de el precum scaiul,da-l dracu si pleaca ca nu au disparut barbatii de pe fata pamantului,urmeaza-ti visul de a face o facultate si lasa in urma un corupator de minore cum a fost el,zi mersi ca nu ai copil ca era si mai rau,eu nu stiu cum de poti sa mai iubesti un individ care te chinuie psihic si fizic, mare bleaga esti, cum iti imaginezi tu ca vei sta toata viata sa fi sacul de box al unui individ, nu te gandesti ca poate vre-odata te va lovii asa de rau de poti ramane cu sechele sau chiar murii, pleaca cat mai esti pe picioare sa nu te omoare animalul cand i se face de alta femeie si tu ii stai in cale

| alexandrastietotul explică (pentru Felys):

Stiu ca asa este,dar i-am zis sunt atat denproasta incat nu pot ma doare sufletul sa il las, am muncit si eu la casa sta, am investit aici, parca sa plec dintr-o data sa stea alta unde eu am tras si am luat-o de la capat cu tot de nu aveam o lingura sa mananc si mancam pe o masa primita de pomana si etc, este greu crede-ma sad

| Felys a răspuns (pentru alexandrastietotul):

Mie imi spui,crede-ma ca stiu perfect cum se munceste la o casa,si cat de tare te doare sa iti lasi munca in urma,dar nici sa traiesti un calvar toata viata si sa risti sa fi data pe usa afara nu e o solutie,altii s-au despartit dupa ani de zile,avand si copii si desi nu i-a fost usor nimanui totusi nu au avut alternativa,ar trebui sa incepi sa tii mai mult la tine si mai putin la lucruri,e clar ca nu poti trai o viata langa un astfel de om,nu e ceea ce ai tu nevoie,nu e omul care sa te sprijine la greu,el nu a vrut decat inocenta ta si acum ca ai devenit majora nu ii mai e frica de lege,viata buna cu el nu vei mai avea,nu faci altceva decat sa te chinui si sa iti amarasti viata,nici de facultate nu o sa iti arda in felul asta,ca sa poti invata trebuie sa ai mintea limpede,lasa-l fata, renunta la tot si du-te si fa-ti viata ta, te-ai maritat mult prea repede cu primul care ti-a zambit, a fost greseala tineretii, incearca sa te scuturi de acesta greseala si mergi mai departe

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru alexandrastietotul):

Daca ramai, pierzi mai mult decat lucruri materiale. Macar esti tanara, ai sansa sa faci chiar mai multe pentru tine, nu pentru o relatie esuata. Ia partile negative din toata povestea, invata din greselile tale, si opreste-te! Atfel, esti responsabila pentru ce se va intampla, pentru faptul ca-i vei permite in continuare sa isi bata joc de tine.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Tu poti sa il iubesti cat vrei,dar ai grija de la atata dragoste sa nu ajungi in spital. Atata timp cat ai fost suficient de matura sa pleci de acasa poti dovedi aceeasi doza de maturitate si sa te intorci,asta desigur daca a fost vorba de maturitate vreodata sau a fost o simpla prostie care acum isi arata rezultatele. Noi nu suntem aici nici sa te judecam si nici sa judecam in locul tau, doar sa constatam si sa te sfatuim in consecinta. Alegerea e simpla, stai si iei in continuare bataie cu speranta ca nu o sa iti rupa nimic, sau, pleci frumusel acasa si iti vezi de treaba fiindca lumea e plina de barbati si a doua oara o sa alegi mai mult cu mintea si mai putin cu inima. O zi buna.

| AliGab a răspuns:

Fugi fata cat te tin picioarele de unul care da in tine...pleaca si nu te mai intoarce nici daca te implora in genunchi. Nu cred ca vei suferi mai mult dupa pumnii si palmele lui decat tanjesti acum dupa liniste. Ai o viata in fata, pleaca acumcat esti tanara si inca sanatoasa. Si data aviatoare ia-ti un barbat care sa te aprecieze, respecte si care sa nu fi dat in viata lui intr-o femeie. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Frumoasa poveste."De ce te doare sufletul sa-l lasi? Nu vezi ca nu te vrea in viata lui? Ai 19 ani ..nu mai pierde timpul si nu-ti mai distruge viata asa stand cu el si incasand bataie. Mai bine stai singura sau cu mama ta. Parintii vor fi singurii care te pot sprijinii daca nu sunt ei va trebui sa lupti singura ca sa faci ceea ce-ti doresti. Facultatea nu o faci daca stai in situatia asta.Nu e posibil sa o finalizezi deoarece nu ai un echilibru psihic, esti mai mult stresata si cu mai multe probleme pe cap. Fi inteleapta si desparta-te cat mai repede de el. Succes in viata iti doresc. Fi puternica si nu uita ca putea fi mai rau...bine ca nu se afla niciun copil la mijloc.Grija pe viitor!

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu este ok ce e intampla! Mai ales, nu este bine ca tu permiti atatea greseli din partea lui, iar el deja s-a obisnuit sa te aiba dupa el mereu, orice ar face. Ai putin respect fata de tine, fata de parintii care te-au crescut, si fata de care ai gresit ca ai fugit, si gresesti ca le refuzi protectia. Daca s-au intamplat atatea lucruri negative in doar 2 ani de casnicie, tu chiar crezi ca se mai poate schimba ceva? Cum crezi ca va avolua aceasta situatie, daca tu continui sa tragi de o casnicie chinuitoare? Asuma-ti responsabilitatea faptelor tale, si gandeste cu mintea lucida, nu cu inima. Pleaca de acolo, du-te la parinti, si incearca sa o iei de la 0. Ai pierdut 2 ani, nu cred ca vrei sa pierzi o viata intreaga de chinuri si umilinta, pentru o dragoste bolnava. Scuza-ma, dar cand permiti atatea umilinte, nu mai e dragoste, ci obsesie/incapatanare. Sunt destui barbati care stiu sa respecte o femeie, sa o faca fericita. Nu crezi ca meriti si tu unul?

| clickkcilc a răspuns:

Ai fugit de la parintii tai acum doi ani pentru ca nu erau de acord cu relatia voastra.cand spui cuvantul "dragoste" ar trebui sa iti vina in minte ceva frumos.nu doar primele 6 luni si apoi palme, pumni si injuraturi.nu merge "dar il iubesc"...te inteleg ca ai muncit la casa voastra, dar poate ca e timpul sa te intorci in casa parinteasca.e bine ca nu aveti copii.pe viitor ai grija ca gelozia distruge o relatie mai repede ca orice.si eu am fost in situatia cand prietena incerca sa ma controleze chiar daca nu avea nici cel mai mic motiv.mi-a zis ca asa este ea obisnuita sa stie totul(parola de la fb, mess, telefon), am incercat sa ii zic frumos ca nu pot sa fac asa ceva, sa i le dau.in schimb oricand vrea ea imi zice si are acces la orice cont al meu ca sa vada ca nu o insel.nici asa nu a vrut sa inteleaga. dupa nu stiu cate certuri in viata noastra care porneau din nimic, chiar am inselat-o.atunci mi-am zis "cel putin sa fiu acuzat pe buna dreptate". acum imi zic ca am fost slab si ca nu trebuia. certurile erau din ce in ce mai mari.dar niciodata nu am jignit-o si nici nu am lovit-o.imi descarcam nervii in alta parte. unul care loveste o femeie nu poate fi numit barbat, nici macar animal.
P.S. Gelozia, acest dragon care ucide dragostea sub pretextul ca incearca sa o tina in viata.

| alexandrastietotul explică:

El are 27 de ani, iar eu 19 happy...

| R150895 a răspuns:

Da difereta de varsta e cam mare si totusi se zice ca nu conteaza daca doua persoane se iubesc.
Insa nu intelg de ce a trebuit sa fugi ca sa stai cu el? chiar de la o varsta asa frageda? Si, si maritata? Daca ceva nu mai merge trebuie intrerupt, si asta iti dai seama poti sa alegio intre a sta cu el, a fi batut, injurat cum precizai mai sus, poate peste ceva timp apare si un copil si chiar o sa ai o viata nefericita dar se pot intampla si minuni, o alata ar fi sa intrerupi orice relatile cu el chiar daca e dureros, din moment ce are un comportament agresiv, vulgar aspura ta, acolo e ceva la mijloc si nu te mai vrea.