| Adriana_1090 a întrebat:

Am cunoscut un baiat prin intermediul unei vecine, el nu era interesat de mine si eu nu-l bagam in seama, asta pana cand am inceput sa-l cunosc mai bine, credeti-ma m-am indragostit de el fara sa vreau pur si simplu cand il simteam in preajma mea imi batea inima super tare dar ce e complicat ca el avea deja o relatie dar credeam ca e pe sfarsite, el filtra din cand in cand cu mine.cand am aflat cat de mult o iubea si ca sta acasa la ea am fost ravasita si infine m-am decis sa-l uit. O perioada nu ne-am mai vazut.in vara anului trecut vecina mea m-a luat cu ea sa-l salute pe baiatu asta x si atunci ne-am vazut din nou :el ii povestea vecinei mele ca l-a inselat iubita, ca a vrut sa plece de la ea si nu cred ca mintea atunci parea ca nu mai tine la ea ca la inceput. dar in ziua aia abia m-a bagat in seama si asta m-a pus pe ganduri.Ne mai vazusem abia dupa 3-4 saptamani ca din intamplare eu ma gandeam la el si aveam un moment din ala :"oare se gandeste la mine, oare ce mai face, as vrea sa-l vad" si n-a intarziat, in secunda 2 l-am vazut dar era de mana cu iubita lui m-am facut ca nu-l vad insa imprejurimile au facut in asa fel incat eu sa stau la o masa si el sa se opreasa la cativa pasi de mine in fata mea atunci m-a salutat iar iubita lui se uita lunglaughingde atunci ne-am mai intalnit in iarna asta intr-o discoteca unde era cu alta fata si atunci cand m-a vz m-a pupat.Toate sperantele au murit pana cand el m-a sunat si dupa multe discutii el vroia sa aiba o relatie cu mine insa nu este despartit de iubita lui. Ce pot face? cand vreau sa-l uit intervine el, de ce asa? nu a mai trimis nici un sms de o saptamana pana la urma nu suntem impreuna dar nici despartiti. SUNT CONFUZA

Răspuns Câştigător
| PatyKan a răspuns:

Ar trebui sa il intrebi ce urmareste. Oricine ar fi confuz daca s-ar afla in situatia ta.
Eu zic sa vorbiti deschis. Daca el vrea doar sa se distreze cu tine [ fiindca daca vroia ceva serios s-ar fi despartit deja de prietena lui, nu?] atunci cred ca cel mai bine ar fi sa-l uiti. Nu zic ca va fi usor, dar nici imposibil.
Daca chiar tine la tine, se va desparti de actuala [care l-a si inselat!]. happy

10 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Nu te merita, se vede ca e un Don Juan, care cauta doar sa se distreze cu fetele si sa le treaca la cuceriri! Asta vrei, sa faci parte din lista lui de,, Ex"? Eu cred ca tu meriti mult mai mult, vei vedea ca va apare si baiatul care sa te merite si sa te aprecieze asa cum esti! Nu iti bate joc de orgoliul tau, el nu vrea altceva decat doar o aventura si cred ca si tu deja te-ai convins! Asa ca ai grija de tine si fii puternica! Multa bafta!

| Deny1333 a răspuns:

Uite, probabil şi el e la fel de confuz ca tine, nu ai de unde să ştii. Din câte îmi zici tu, el chiar ţine la prietena sa, din moment ce a iertat-o după ce l-a înşelat.
Însă, eu te sfătuiesc să ai grijă. Poate că a vrut atunci să stea cu tine de amuzament sau să-i plătească cu aceeaşi monedă prietenei sale. Dacă va continua tot aşa, eu zic să-l laşi.
Ieşi cu prietenii, încearcă să găseşti alţi băieţi pe placul tău, organizează-ţi timpul astfel încât să nu mai ai când să te gândeşti la el sau dacă îţi vine în minte, gândeşte-te la altceva. Distrează-te, lasă-l pe el, să se sugrume cu iubita lui. happy

| Userrr a răspuns:

Pai asta e ca si casanova...lasa-l mai bine! Gandeste-te la alt cv si cand te intalnesti cu el...pur si simplu daca te saluta nu ii zi nimic.Parerea mea. Funda?

| fanporsche a răspuns:

Dar nici macar nu ati fost impreuna. Cati ani ai? Se joaca cu tine, sau are chef de ceva nou, sau e foarte prost dar nu in sensul in care sa te ajute pe tine. Sugestia mea, cauta pe altu, sau nu pune la suflet, ca sigur nu cu el o sa te mariti, asa ca have fun happy.

| fanporsche a răspuns:

Pentru toti ce au zis ca-i don juan: a fi don juan nu inseamna a fi finut si a face cuceriri intr-un mod mai deosebit samd?! De cand comportamentul de badaran = don juan? What is wrong with you guys?

| GodInLol a răspuns:

1.Flirtra din cand in cand cu tine? 2Era cu alta intr-o nu stiu ce discoteca>?
Nu este cineva cu care sa poti avea o relatie serioasa reusita.E o prostie! Deschide ochii!
Primul pas ar fi sa cunosti pe altcineva si sa iesi cu toti pe rand nu conteaza cu cine doar pn distractie. Daca esti genul de fata care uita repede, ai putea sa te distrezi cu el, adica daca esti destul de mare partide de sex si intalniri in care sa sa nu-ti pese se nimic de cu un pahar de tequila.
Ohh...catati si tu pe altul lumea e tare mare! Cu el NU o sa obtii nimic, mi s-a intamplat aproape la fel.

| Adriana_1090 explică:

Aveti mare dreptate! Si eu m-am gandit ca urmatoarea data cand ma invita la intalnire sa il sun si sa-l intreb ce are de gand si orce spune sa-l intrerup si sa-i spun ca intr-un mod placut m-a mintit ca ma place si eu persoana sincera m-am prefacut ca il cred...fac bine?

| Adriana_1090 explică:

Sunt multe lucruri care nu au fost spuse cum ar fi ca iubita lui nu-l mai iubeste si el sta cu ea din obisnuinta...ex: cand iasa in oras iubita lui merge cu prietenele si el sta singurlaughing

| BoMbeRmEn a răspuns:

Din cate ai spus tu el te palce cat de cat poate mai mult de 60-70%.Eu zic sa te combini cu el si incet o sa o paraseasca pe prietena lui daca petrece mia mult cu tinewinking.Eu iti urez MULT SUCCES Adry si sa ai parte de o relatie frumoasa alaturi de cel drag. :*

| Aleeecs a răspuns:

Nu`i mai da importanta! lasa`l. incearca sa petreci mai mult timp cu o prietena. gaseste ceva interesant de facut! te va suna el stai linistita:*batting eyelashes Funda?batting eyelashes