| GuN7h3R a întrebat:

Mno, salut.

Deci e o fata pe care nici nu o cunosc in liceu. Fara ca sa o stiu a inceput sa ma salute si sa imi zambeasca si nu am stiut cine e si am salutat-o si eu.

Pana la urma cand trecea cu grupul ei de fete am oprit-o intreband-o cum o cheama.
O chema..., nu auzisem de numele ala.

Ceva zile mai tarziu mi s-a parut ca arata draguta si a inceput sa imi arate salut de la orice indepartare cu toate ca ne vazusem acum o pauza.

Dar pana la urma tot am incercat sa ma bag cu ea in seama si parca nu mai e asa, acum trece aiurea pe langa mine nici nu se uita si faza e ca mai e o fata in grupul lor si ma cam lasa fara aer, adica fara spatiu personal. Si aia nu mai zice nimic. Probabil au vb intre ele thinking

Acum doar daca mai zic si eu ceva zice si ea salut, ce faci?, din trecere si nu stiu ce sa fac, cum as putea sa vorbesc cu ea, sa tin o discutie si nu vreau o discutie de genul "da, la fel, bine, tu?"

Sau cum as putea sa o invit la un suc?

DAU FUNDA URGENT LA PRIMI CARE RASPUND CU CEVA BUN

Răspuns Câştigător
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Eu cred ca tu, în mintea ta te-ai gândit,, fata respectiva ma place,,.
Este posibilă și această situație.
Însă din ceea ce ai relatat tu exista 2 variante, ori i-au trecut fiorii de amorezata(întrucât te ignora), ori e mai timida și nu vrea ca ea, sa fie cea care face primul pas. Rezolvarea pe care o vad eu ar fi următoarea, care e bineînțeles discuția fata în fața cu fata respectivă.
Nu ii propune sa ieșiți la un suc (unele fete sunt saturate de aceasta replica) e posibil sa te refuze, invit-o la o plimbare, suna mai elegant din punctul meu de vedere.
Nu trebuie sa îți dicteze nimeni un dialog pe care sa îl porți cu ea, fii tu însuți, dacă a început și ție sa îți placa de ea, fii direct, însă nu o întreba din senin de ce te-a salutat etc... Poate fi incomod pentru ea.
Ar mai exista o varianta la care m-am gândit, ca fata respectiva sa te fi salutat din politețe, fiindcă e foarte drăguța cu ceilalți etc... Nu știu cât de aplica în cazul tău aceasta varianta... Însă e de luat în calcul și ea.
Numai bine! Succes! Sper sa îți rezolvi aceata mica,, apăsare,, pe care o ai la momentul actual.

| GuN7h3R explică (pentru ANAHsneaman):

Iti dau funda daca raspunzi si acum la asta.
Eu nu am cum sa fac o discutie fata in fata cu ea, deoarece ma acopera o prietena de a ei si ea parca se retrage si mereu cand e un "ce faci" e din trecere si poate da, e din politete. Ce as putea sa ii zic ca mereu din trecere prietena ei se baga peste mine si nu apuc aa vb cu cealalta

| ANAHsneaman a răspuns (pentru GuN7h3R):

Nu ma prea interesa fundă, însă mulțumesc pentru ea. Scopul meu era sa găsesc o posibila rezolvare la problema ta.
Interpretări pot fi multe. De ce s-ar baga alta fata când dorești sa discuți cu altcineva? Poate și ea te simpatizează. Eu nu pot decât sa îți dau un sfat asa cum vad situația din exterior. Totul depinde de tine. Puneți întrebarea. Tu simți ceva fata de respectiva fata? Ți-ai dori sa porți o discuție cu ea? În momentul în care o întalnesti dacă îți dorești spune-i ca doresti sa comunici cu ea între patru ochi. Prietena respectiva va înțelege sper și se va retrage. Sau dacă scoala nu e un loc prea favorabil pentru astfel de discuții, invit o la o plimbare și discutați!
Totul depinde de tine repet.
Trebuie sa știi ce simți ceea ce îți dorești pentru a putea acționa.
Înainte sa iei o decizie analizează-te pe tine mai întâi.
Sunt sigura ca vei lua o hotărâre bună, iar dacă se va întâmpla contrariul, capul sus, viata ne învață multe! Numai bine!

| GuN7h3R explică (pentru ANAHsneaman):

Multumesc, sanatate!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O inviti simplu:
"Salut bombonico, ce mai faci?
Nu ai vrea sa iesi cu mine la o prajitura (suc) in weekendul asta?"

| Anonima2310 a răspuns:

Bună!
Încercă să o prinzi mia singură, să te plimbi cu ea, șă îi castigi incredrea. Intreab-o mai multe detalii despre ea, fiindca asta e cea mai bună solție. Ai grija sa fii exact asa cum esti tu de obicei, sa nu te ascunzi cu nimic, Apoi poți să o chemi la un suc, cum ziceai tu, dar ai grija sa nu se foloseasca de tine! Funda?

| GuN7h3R explică (pentru Anonima2310):

Nu e singura niciodata, mereu e cu prietenele ei. Si dupa cum am zis acum nici nu prea mai vrea sa vb cu mine. nu stiu de ce.