| esteffy a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru si va rog sa ma ajutati : am avut o relatie de 5 luni cu un baiat, in aceasta perioada nu a vrut sa ne punem intr-o relatie pe facebook si dupa 5 luni lucrurile intre noi nu mai mergeau bine si eu am hotarat sa punem punct. Dupa o saptamana el se trece intr-o relatie cu o noua fata sad, m-a durut extrem de tare si am hotarat sa nu il mai caut. Dupa aproximativ o luna el a inceput sa ma sune, sa ma caute si nu inteleg ce mai vrea, de ce face asta? voi ce credeti? (dau funda) Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa fii suparata ca nu a vrut.
Te-ai gandit ca poate el vrea sa te faca geloasa?
In orice caz, nu mi se pare ceva interesant chestia cu facebook-ul.
Pana la urma, vrei tu neaparat sa stie toata planeta ca esti tu cu el impreuna?
Gandeste-te ca poate nu te merita.
Parerea mea este ca trebuie sa treci mai departe.
Nu te lasa moale. Fii tare.
Pentru ca daca chiar te iubea nu va desparteati!
Sper ca te voi ajuta.
Pa.

12 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

E cam nemernic baiatul acesta. daca nu a vrut sa puna in relatie creeed ca avea ceva de ascuns, de exemplu el deja incerca sa o vrajeasca pe fata aceea in timp ce voi erati impreuna si atunci dupa ce v-ati despartit i-a fost usor sa isi puna repede in relatie cu ea ca exista ceva intre ei de ceva timp. Insa, stii cum se intampla, omul nu isi da seama de ce are numai cand pierde si acum s-a trezit singur si si-a dat seama ca era ok cu tine, si te vrea inapoi insa tu trebuie sa il dai incolo si sa iti cauti un tip care sa stie sa te aprecieze si sa nu ii fie rusine sa se afiseze sau sa faca oficiala relatia cu tine.

| tuGatita a răspuns:

Daca facebook nu ar fi existat, acum ti-ar fi fost bine. Nu crezi? El te vrea inapoi. Insa un sfat pe viitor, fa in asa fel incat relatia voastra sa fie doar a voastra. nu implicati facebook-ul..asta duce numai la rele. Impaca-te cu el daca il iubesti. eu mereu am facut ce a trebuit ca sa imi fie mie bine. daca il iubesti, calca-ti peste orgoliu, vorbeste cu el si mai departe stii si tu!

| ywar a răspuns:

Ce conteaza pentru voi? Sa te pui pe fb ca esti in relatie cu... X ca sa nu zic Cacarau [ca-i la moda]
Doamne, cata minte aveti mai oameni?
Lasati fb in pace ca nu va aduce nimic bun si invatati sa socializati. De ce conteaza asa mult sa treci acolo ca ai o relatie cu X? E o panoplie? E un trofeu? Nicidecum!

| CorneliaC a răspuns:

Poate la inceput nu era sigur de sentimentele lui fata de tine, dar in final si-a dat seama ca esti marea lui iubire

| adybutterfly a răspuns:

Cand pierzi doi iepuri, atunci te intorci la cel mai usor de ademenit! situatia sta in felul urmator, elatia care v-a legat aceasta perioada de timp, pentru el a fost o joaca, cunoscand o alta fata imediat nu a dus lipsa persoanei dinainte, acum s-a terminat si cu acea fata, nu a mai mers, motive sant si tot mai ....sant; acum cand se vede in situatia ca este singur cauta, ce a pierdut, considerand in sinea lui ca il vei ierta, parerea mea, trateaza-l cum te-a tratat ( cu indiferenta, in cazul in care reluati relatia) si incearca sa il faci sa iti spuna, pe ocolisuri( ma refer la tine) ce vea el de la viitorul apropiat.

| NoisyDream a răspuns:

Te cauta ca sa se consoleze ca nu i-a mai mers cu cealalta big grin sau poate ca inca tine la tine ceea ce nu prea credwinking

| kmidodo a răspuns:

Cred ca te considera un fel de manta de vreme rea.

| Bianca888 a răspuns:

Eu cred ca el a pus intr-o relatie cu alta fata pe facebook, sa te faca geloasa, stiind ca tu iti doreai asa. Nu trebuie sa ii platesti cu aceeasi moneda si sa iti pui si tu intr-o relatie cu cineva. Mai la inceput fi indiferenta sa vezi ce are de gand, iar daca iti demonstreaza ca te iubeste cu adevarat va puteti impaca si discuta de ce a facut asta. Eu cred ca lucrurile care te deranjeaza trebuie spuse la inceputul relatiei, si astfel pe parcursul relatiei nu o sa greseasca. Sper ca te-am ajutat.

| Ieedi a răspuns:

Face asta pentru ca considera ca tu esti planul lui de rezerva la care se poate intoarce indiferent de cum te trateaza sau indiferent de actiunile lui. Multi baieti au aceasta mentalitate de *Macho* (inclusiv eu am avut-o). Trebuie doar sa nu ii dai apa la moara pentru ca daca o saptamana de despartire el te-a si uitat sa zic asa inseamna ca pentru el nu ai fost nimic foarte serios... Acum probabil nu isi mai gaseste o prietena si cauta sa profite de tine... Este parerea mea totusi. Bafta

| esteffy explică (pentru Ieedi):

Da...si eu cred cam acelasi lucru.dar, el e tot cu fata aceea.

| esteffy explică:

Dragi prieteni, va multumesc din suflet pentru sfaturile si concluziile voastre! Tin sa specific ca, insistam sa ne punem intr-o relatie pentru ca noi ne vedeam doar in weekend, deoarece el era la facultate in alt judet si el inca e cu acea fata si acum cand are nesimtirea sa ma caute si sa ma intrebe daca si eu mi-am facut prieten, daca ma mai gandesc la el sau daca mai tin la el! Acum ce mai spuneti? Multumesc!

| CocaCola2013 a răspuns:

Vroia doar sa-ti faca in ciuda dar de fapt tu esti mai buna decat ea pentru ca daca nu nu te-ar mai fi sunat, cautat.