| Laura2389 a întrebat:

Am o intrebare: Cum sa ii fac pe parintii mei sa ma lase sa dorm la cea mai buna prietena a mea peste noapte 2 zile (sa dorm la ea 2 nopti). Cand am mai dormit, am dormit doar o noapte. P.S. am 12 ani si sunt in clasa a 6-a.

Răspuns Câştigător
| KanekKi a răspuns:

Prietena ta ii vor spune parintilor ei ca parintii tai sa te lase, iar parintii ei vor lua legatura cu ai tai si se vor intelege. Simplu.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca parintii tai considera ca deranjezi, asa trebuie, sa stai cu bun simt, doar 1 noapte, oricum in noaptea aia toti parintii stiu ca nu se doarme, ca voi va jucati, deci, eu cred ca asta este motivul principal, ca sa nu pierdeti 2 nopti, sunteti totusi micute sa pierdeti noptile.

| Laura2389 explică (pentru Violleta2022):

De fapt, eu cu prietena mea ne-am culcat la 12 noaptea, nu am stat sa sarim prin camera ca nebunele. Iar noi vrem sa dormi 2 nopti vara

| minrest a răspuns:

Nu ai de ce sa dormi doua nopti la rand, o noapte ajunge. Degeaba le fortezi mana parintilor, o sa ramana o umbra de nesters pe relatia cu parintii.

| Betty12345678 a răspuns:

Mai greu, trebuie sa le arati ca esti destul de "mare" pentru a face asta, si poti sa le faci legatura cu parintii colegei tale pentru supraveghere.