| andamaynard a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa ma lase sa dorm la o prietena? : |

5 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Le spui ce faceti acolo> va uitati la film, jucati remy, beti pepsi, mancati floricele. Pune-i pe parintii fetei la care vrei sa dormi sa o sune pe mama ta, asa ii vei oferi incredere mamei tale si poate te va lasa. Bafta!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Spune-le ce vei face, ca te vei distra, ca esti foarte buna prietena cu acea fata.
Argumente solide care sa-i convinga.
Succes!

| Wowhow a răspuns:

straight face Eu stau cu matusa si cu unchiul meu vitreg, dar imi intreb si parintii la telefon cand vreau sa dorm la vreo prietena.E un dezastru cand le cer asta.Nu le-am facut niciodata probleme pana acum, iau note mari, nu fumez si nu fac nimic stupid, dar s-au cam invatat asa si vor sa ma tina numai in casa.Imi cer sa le spun cum se numeste, sa le dau detalii despre ea si numarul de telefon al parintilor ei, ca sa ii sune si sa verifice.Imi spun ca fac asa pentru ca sunt ingrijorati.Pana la urma renunt, e prea multa bataie de cap.Deci ar cam trebui sa le dai detaliile alea daca vrei sa mergi la sigur, dar poate parintii tai sunt mai intelegatori. Succes happy

| Sheisshe a răspuns:

Sunt parinti tai, tu stii cel mai bine.Dar depinde si de varsta, convingei, zicandu-le ca e vacanta de vara si nu e nimic rau in asta!

| ShyBirds a răspuns:

Buna! Sunt sigura ca deja ai incercat multe moduri de a-i convinge.Dar ai putea sa incerci sa le castigi increderea! Ai grija(daca ai)de animalul de casa,esti mai atenta cu ceea ce faci,vorbesti sincer si mai deschis,ii ajuti la spalat vasele, praf..., nu ii enervezi cu nici o sesiune de shopping for clothes. Poate suna un pic smecher, dar merita, nu?