| SperantaPierduta a întrebat:

am o intrebare: o prietena de-a mea e cu un baiat cam vagabond de un timp ( vreo 5 luni jum in total), dar s-au tot despartit si impacat. parerea mea e ca el nu o iubeste ( la inceput nu stia cum sa scape de ea (vreo 2 luni ceea ce mi se pare multicel, avand in vedere ca nu au fost foarte mult impreuna), nu il interesa de ea, de 3 ori a lasat-o pentru alta fata cu care a avut o relatie serioasa, nu o prea respecta, ii cere sa se culce cu el (dar ii zice asa direct., o injura), plus ca a inceput sa fie interesat de relatie abia dupa ce au vb de capitolul acesta, a facut-o de ras de cateva ori, a inselat-o etc). sexul a ajuns cam singurul subiect de discutie intre ei. problema e ca ea crede ca o iubeste si nu stiu cum sa mai fac pentru ca am ajuns sa ne certam pe tema asta. si este dispusa sa se culce cu el. de aceea vreau sa va intreb ( in special pe baieti). credeti ca sexul ar schimba ceva, avand in vedere cum se comporta el ( mie chiar imi da de inteles ca nu o iubeste)? ar ramane cu ea daca s-ar intampla asta ( avand in vedere ca nu ar fi nici prima data pentru el).

Răspuns Câştigător
| 17Constantin a răspuns:

Aici e mult de explicat, sunt mai multe puncte de vedere. in unele cazuri sexul poate schimba situatia in altele nu. mult depinde de ce simt ei. (daca vrei mai multe explicatii da-mi id-ul si iti explic mai detaliat.)

| SperantaPierduta explică (pentru 17Constantin):

Stiu ca se pot schimba. dar mie imi da de inteles ca nu o iubeste, din moment ce se poarta asa cu ea si o injura, ii cere mereu asta etc. oare se poate schimba dupa? ca el asa ii promite. ca se schimba doar daca se culca cu el.

| 17Constantin a răspuns (pentru SperantaPierduta):

Cum anume iti da de inteles tie ca nu o iubeste?

| SperantaPierduta explică (pentru 17Constantin):

Felul in care se comporta cu ea, in care ii vorbeste. faptul ca umbla cu altele.

| 17Constantin a răspuns (pentru SperantaPierduta):

Daca nu o respecta deloc si plus la toate mai si umbla cu altele, faptul ca se va ea culca cu el nu va schimba absolut nimic. el nu se poate schimba peste noapte, e nevoie de timp, de mult timp ca sa devii alt om.

| SperantaPierduta explică (pentru 17Constantin):

Multumesc pentru raspunsuri! si cum as putea sa ii deschid cumva ochii? pentru ca i-au mai spus si altii ca nu e de ea, dar nu crede

| 17Constantin a răspuns (pentru SperantaPierduta):

Ea stie ca el umbla cu altele?

| SperantaPierduta explică (pentru 17Constantin):

Da. oh go on stie ca o arde aiurea, a aflat ca o inseala. dar el ii zice ca se comporta asa si ii vorbeste atat de urat pentru ca nu se culca cu el, iar ea il crede

| 17Constantin a răspuns (pentru SperantaPierduta):

Pai ce sa mai zicem, cer scuze ca zic asa dar e oaie. care fata ar mai crede una ca asta. el vrea doar sa se culce cu ea dupa care o va lepada, iar ea o sa ramina cu nimic...

| SperantaPierduta explică (pentru 17Constantin):

Bine. multumesc de raspunsuri, poate ar ajuta-o sa auda si parerea unui baiat pentru ca eu m-am saturat sa ma cert cu ea pe tema asta. multumesc, o seara buna.

| 17Constantin a răspuns (pentru SperantaPierduta):

In caz de nu vrea sa asculte da-i sa citeasca ce am raspuns noi. daca nici asta nu va ajuta da-mi id-ul ei sa incerc eu sa-i asez mintile la loc. succes

11 răspunsuri:
| Stefania_Stefii_1998 a răspuns:

Prietena ta crede prea mult in el, niciodata nu cunosti un om in totalitate. trebuie sa isi deschida ochi si sa revina la realitate