| eu_6788 a întrebat:

Buna TPU

Am o mare problema
Aseara m-am certat cu unul dintre prietenii mei(ne-am certat urat de tot).
Am fost acuzata pe nedrept de niste chesti pe care nici nu le-am facut.
Am incercat sa vorbesc cu el insa nici nu vrea sa ma asculte nici sa ma creada si sincer chiar vreau sa rezolv lucrurile, nu imi place sa fiu certata cu el.
Astept raspunsurile voastre cat mai repede

Răspuns Câştigător
| 9999azucena9999 a răspuns:

Spune-i ec crezi, daca iti inchide telefonul sau nu te lasa sa vorbesti scrie-i un mesaj, va fi curios sa il citeasca si daca vei fi indeajuns de convingatoare sunt sigura ca o sa te si asculte. Trebuie sa mai incerci sa vorbesti cu el, daca nu inseamna ca nu ti-a fost un prieten indeajuns de bun, prietenii trebuie sa aiba incredere si trebuie sa ierte chiar daca mai gresesc.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uite cum gura lumii improasca cu noroi. Imi pare rau de ce-ai patit tu.
Gandeste-te cum sa transformi dezavantajul asta in avantaj, intoarce tot ce s-a spus rau impotriva ta in ceva bun. Dovedeste ca tu nu esti cum s-a vorbit despre tine, atunci prietenul tau isi va da seama cat a gresit, si va fi mai bun decat a fost.
Domnul fie cu tine.

| psihox a răspuns:

Sau sa-i scrii o scrisoare si sa-i explici mai pe indelete. Sau careva a dat vina pe tine sa te desparta de baiat, poate o fata ar vrea sa fie cu acel prieten al tau, sau altul vroia sa-ti vada reactiile sa se convinga ce fel de fata esti pentru prietenul tau, sa te cunoasca mai repede.

| florynnaa a răspuns:

Explika-i.comunica cu el. daca nu vrea sa te asculte spune-i ca nu esti uh vinova-ta si spune-i sa nu te mai acuze pe nedrept pentru ce n-ai facut.pe mess vb, la telefon, prin mesaje, in fata.bow?

| Iuli_1498 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar e o situatie urata.Am trecut prin ceva asemanator cu cateva luni in urma.Prietena mea cea mai buna ma acuza de multe lucruri absurde.La inceput am facut exact ca tine. am incercat sa ii vorbesc si sa ii explic dar nu m`a bagat in seama. Apoi am lasat lucrurile mai usor. Nu i-am mai facut reprosuri, i-am vorbit calm si i-am dat motive sa nu mai creada acele lucruri despre mine. Dar ai grija dureaza mult timp. Ai rabdare ca toate se vor rezolva:*

| Xonia a răspuns:

Pune o prietena sau pe altcineva sa ii explice ca nu ai facut lucruruile alea.
Daca nici asa nu vrea sa asculte, nici pe tine, nuprea ai ce sa-i faci.Nul poti obliga sa te asculte. Dar incearca si pe mess sa ii zici.
Bafta:*

| kolcov a răspuns:

Pai ce vrei sa iti spunem? ca n'am inteles care e intrebarea :S