| MeGustaSiempreTu a întrebat:

Buna tpu..Am o problema foarte mare...mama nu-mi da niciodata bani cand ies afara. Zice ca nu are, dar in fiecare zi isi cumpara pantofi sau bijuterii destul de scumpe..probleme cu banii nu avem, eu am trecut a 10 a si nu beau si nici nu fumez..Cand este tata acasa imi da el bani, dar dupa cand pleaca in voiaj si imi mai lasa niste banii mama mi-i ia ca sa isi mai cumpere cate ceva...Ieri mama mi-a rupt toate sandalele din casa si acum ma obliga sa merg in papuci pe strada.Ce pot sa fac? Ca de fiecare data cand ies cu iubitul meu nu vreau sa-l las sa-mi ia nimic chiar daca se ofera.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Discuti cu capul familiei sa iti lase banii si sa discute cu nevastasa ca sa nu iti confiste suma, sau ii ascunzi tu si ii rupi sandalele sa vada cum e viata fara lux, ai o mama de tot rahatul daca auzeam ce iti facea o trimiteam la sapa in caldura la camp

| Jameson a răspuns:

Buna! Nu cred ca ai putea face ceva in privinta asta. Este ceva la mijloc ce o face pe mama ta sa se comporte asa. Cel mai bine ar fi sa aveti o discutie in familie deschisa pe tema asta. Tatal tau cat timp este plecat si cu ce ocupa?

| JamilaGizeh a răspuns:

De ce ti-a rupt sandalele?

| Ayris a răspuns:

Buna! Imi pare rau pentru tine! Nu vreau sa te jignescs sau ceva dar cred ca nama ta sufera mult pe font psihic. Vorbeste cu tatal tau despre asta si cred ca ar fi bine arat pentru el cat si ot tine sa incercati sa o duceti la psiholig sau chiar psihiafru pe mama ta. Su daca refuA sa incercati sa va indepartati cat nai repede de ea. E se pare ca doar prifita de banii taralui rau dara aa-i pese de tine sau de el poate te-a durut sau te-a jignit ce-am spus. Imi pare si ncer rau! Sper sa iti ai fie totul bine pentru tine!