| vixter2001 a întrebat:

BUNA TPU! Am o problema.Ierimi-am batut joc de sora mea cu un an mai mare, iar ai mei m-au certat au spus ca doar cand voi avea si eu bursa(ea are o bursa de merit) am dreptul sa o jignesc.Astazi s-au dat bursele si eu nu am priit nici o bursa pentru ca am picat media la mate o am sub 7.nu stiu cum sa le zic alor mei de bursa imi e putin rusiene deoare ce toata familia mea a avut bursa de merit.

4 răspunsuri:
| Floris83 a răspuns:

Nu-ți făcuți toți pentru asta, dacă nu e, nu e...mergi înainte cu fruntea sus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar pentru ca toti din familila ta au avut o bursa nu inseamna ca trebuie sa fi si tu la fel.Imi dau seama ca parintii tai sunt ceva de genul "De ce nu esti si tu ca sora ta?".Eu zic sa treci peste chestia asta pentru ca o sa ai si tu momentul acela de glorie ca sa zic asa.Iti urez bafta si poti sa inveti mai mult daca ai ambitia de a invata.:*Iti urez multa, multa bafta in viitor:*love struck.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roaga-i sa te ierte si spune-le ca nu esti mai mediocru. vrei dar nu poti.promiti ca te vei stradui mai mult.

| newoman a răspuns:

Pai sa iti fie rusine, nu ar fi trebuit sa iti bati joc de sora ta. Cred ca nici cu romana nu stai prea bine, se scrie "jignesc", "deoarece". Mai bine cere-ti iertare surorii tale pentru ca ai avut proasta iesire sa o jignesti.Alor tai le zici pur si simplu ca stii ca nu te-ai ridicat la nivelul asteptarilor, dar incerci pe viitor. Si poate pe viitor te straduiesti sa ii multumesti. Nu toata lumea e la fel si nu putem sa luam toata familia burse, dar ne putem stradui sa ii multumim pe ai nostri si sa ne facem un viitor.