Întrebare recomandată | AnaMariaAlePopescu a întrebat:

Bună tpu..am o problemă mare.
Vreau să renunț la meditațiile ce le fac la matematică fiind că ultima oara cand am fost profesoara s-a ridicat si a inceput sa țipe și să zbiere din simplul fapt că o fată și-a pocnit degetul, apoi i-a dat 8 teste. Cum să îi spun mamei că vreau sa renunt la meditatii si sa lucrez cateva ore in fiecare zi singură?

3 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Pe bani tai nu are voie sa tipe nimeni la tine.

| Popa482 a răspuns:

Decât să mergi în silă, mai bine îi spui mamei tale că nu mai dorești să mergi la respectiva profesoară, poate că va discuta cu aceasta. Pe de altă parte, sunt total de acord cu lucratul suplimentar de unul singur decât să mergi la meditații. E mult mai ok să fi autodidact, numai că problema se pune astfel: dacă știi că nu ești în stare să te ții de treaba asta adică să lucrezi 6 zile din 7 câte două trei ore pe zi. Asta e cheia succesului ☺️

| Ioana_9918 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si explica-i ce s-a intamplat.
Incearca sa iei cea mai buna decizie impreuna cu ea.