| mvalentinam a întrebat:

Hello!
Am o intrebare. cineva mi-a dat follow pe facebook si in acelasi timp mi-a trimis si cerere de prietenie. Daca accept cererea de prietenie se sterge de la follow? big grin Sper ca m-am facut inteleasa happy

Adica nu se poate sa te" urmareasca" si in acelasi timp sa-ti fie si prieten?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Add friend - e pentru prieteni
- Follow - pentru necunoscuții cu a căror noutăți vrei să fii la curent
- Nu cred că se poate în același timp să fii și prieten cu cineva și să-l urmărești cu Follow
- Dacă-l adaugi la prieteni, cel mai probabil va ști despre tine mai mult decât dacă ți-a dat numai Follow. Follow e pentru notificările publice pe care le faci, în schimb dacă e la prieteni vede mai mult.

https://www.facebook.com/......0881144653

| 8mariastar a răspuns:

Nu stai linistit doar ca Follow nu poti vedea ce fac aia pe facebook si daca da ad friend poti vedea

| SIsi321j a răspuns:

Daca activezi urmarirea pe facebook atunci cel/cea care iti trimite cererea de prietenie te urmareste. Daca dai accept, atunci nu te mai urmareste.
Nu, nu se poate sa-ti fie si prieten si sa te si urmareasca ( dar va putea sa-ti dea like la poze, sa comenteze... )